Myślisz o kupnie nowego samochodu? Masz już nawet Volvo na oku? Każdy kierowca wie doskonale, że nowe auto z salonu to najlepsze rozwiązanie. Zdarzają się jednak w życiu takie sytuacje, kiedy w grę wchodzi tylko auto używane. Zakup używanego auta od nieznanego sprzedawcy niesie ze sobą z kolei ryzyko straty, gdyż czasem samochód wydaje się sprawny, a finalnie zakup okazuje się nieopłacalny. Dlatego też sporą zachętą do sfinalizowania transakcji, jest atrakcyjna cena i zapewnienie gwarancji.

Używane auto z gwarancją? – Tak, ale…

Warto jednak pamiętać, że gwarancja, jaką proponuje nam podmiot prywatny, nie jest taką gwarancją, jaką powszechnie znamy. Jest to gwarancja, lecz głównie w teorii, która niestety nie zawsze nas odpowiednio chroni. Jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? Czyż gwarancja nie jest od tego, żeby stanowić zabezpieczenie? Oczywiście, tak jest, dlatego też znacznie lepszą opcją, jest używane Volvo z salonu z gwarancją serwisową! Używane Volvo prosto z salonu? – Tak, to możliwe! Pozwól, że wskażemy Ci teraz najważniejsze różnice.

Popyt na samochody z drugiej ręki jest bardzo duży. Auta kupujemy w komisach samochodowych, od osób prywatnych, na aukcjach internetowych… Nabywca szuka najlepszej okazji w wygodnej lokalizacji, natomiast sprzedawca o klienta walczy. Dlatego też bardzo często możemy dziś trafić na auto używane posiadające tzw. gwarancję. Gwarancja na samochód używany zawsze wzbudza w nabywcy większe zaufanie i automatycznie uznajemy ją za dobre rozwiązanie. Czy w ten sposób na pewno unikniemy ryzyka i rozczarowania? Czy na auta używane naprawdę jest gwarancja? Tak, ale nie do końca…

Trzeba bowiem wiedzieć, że to zabezpieczenie, które potocznie nazywa się gwarancją, jest po prostu rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową! Polisa zabezpiecza też i nasze interesy, zwykle przez kilka lub kilkanaście miesięcy, lecz obejmuje zazwyczaj tylko wybrane usterki… Wszystko zależy od warunków umowy, ale zdarzają się sytuacje, gdy auto się psuje niedługo po zakupie i wymaga naprawy, a dużą część kosztów nabywcy muszą pokryć sami. Bezpłatne naprawy mogą być bowiem objęte limitem, a koszt ograniczony i jeśli limit ten zostanie przekroczony, nabywca zobowiązany jest pokryć różnicę w cenie, opróżniając przy tym własne kieszenie. Używane auto z tzw. gwarancją jest zatem opcją niewątpliwie ciekawą, ale nie jest niestety propozycją idealną. Wszystko zależy od warunków umowy, więc w niektórych przypadkach zakup auta wciąż jest dość ryzykowny. Jeśli chcesz uniknąć ryzyka i rozczarowania, to postaw na używane Volvo z gwarancją serwisową, która będzie dla Ciebie realną ochroną.

Używane Volvo z salonu z gwarancją serwisową jest o wiele lepszą opcją!

Obawiasz się ryzyka? Chcesz uniknąć rozczarowania? Nie trać cennego czasu i do salonu Volvo udaj się od razu! Używane Volvo z salonu to gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka praktycznie do zera. Salon Volvo to podmiot sprawdzony, więc mamy pewność, że wybrany model jest sprawny technicznie i zabezpieczony. Marka Volvo słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość, komfort i bezpieczeństwo. Potwierdzają to niezależne rankingi oraz testy zderzeniowe – warto postawić na Volvo zarówno używane, jak i nowe.

Używane Volvo objęte jest również gwarancją serwisową, która jest dla nabywcy realną ochroną. Gwarancja serwisowa może przybierać dowolną formę, lecz najczęściej w przypadku usterki pojazdu kierowani jesteśmy do serwisu ASO marki, gdzie przeszkoleni mechanicy dokładnie oglądają auto i usuwają problem szybko i sprawnie, mając na względzie gwarancję. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż rozszerzona polisa ubezpieczeniowa. Takiego zabezpieczenia na pewno nie otrzymamy od żadnego prywatnego sprzedawcy.

Poza tym, wybierając używane Volvo z salonu, możemy też odbyć jazdę testową i zweryfikować stan techniczny pojazdu w niezależnym warsztacie samochodowym lub w serwisie ASO. Na etapie weryfikacji komputerowej, możemy sprawdzić raport VIN, w którym znajdziemy m.in. dane techniczne, wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych kolizjach, stłuczkach i szkodach, chronologiczną historię pojazdu, bazę samochodów kradzionych czy informacje o wezwaniach serwisowych.

Share.

Leave A Reply