W dniach 6-22 maja oczy sportowego świata będą zwrócone ku Rosji: w Moskwie i Sankt Petersburgu zostaną rozegrane 80. Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie. ŠKODA będzie wspierała te rozgrywki jako Oficjalny Sponsor Główny już po raz dwudziesty czwarty z rzędu.

Ojczyzna ŠKODY, Republika Czeska, jest hokejową potęgą. Czeska marka samochodów zaczęła wspierać organizowane przez IIHF mistrzostwa wkrótce po wejściu pod skrzydła Grupy Volkswagen 25 lat temu. W roku 1992 marka rozpoczęła swoje zaangażowanie jako samochodowy partner finałów organizowanych w Pradze i Bratysławie. Od roku 1993 logo ŠKODY jest częstym widokiem na Mistrzostwach Świata, jako że czeska marka pozostaje przez ten czas niezmiennie Oficjalnym Sponsorem Głównym.

Przed pierwszym gwizdkiem, który nastąpi 6 maja, ŠKODA już rozgrzewa atmosferę przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata, organizując spektakularne wydarzenia dla fanów hokeja, jak ceremonię ponownego otwarcia stadionu hokejowego w Sankt Petersburgu na początku kwietnia, przygotowaną wspólnie z lokalnym importerem marki.

Jubileuszowy Pałac Sportu w Sankt Peterburgu będzie jedną z dwóch aren 80. Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, świecącą nowym blaskiem po ostatnich pracach modernizacyjnych przeprowadzonych przed Mistrzostwami. Podczas okolicznościowej ceremonii otwarcia obiektu narodowe reprezentacje Rosji i Norwegii zmierzyły się w meczu towarzyskim. Także tam ŠKODA była blisko akcji, jako że rosyjski importer marki jest oficjalnym partnerem hokejowej reprezentacji Rosji od roku 2010.

W ramach dodatkowej atrakcji ŠKODA przygotowała dla wszystkich fanów tego sportu wielką imprezę, celebrującą Mistrzostwa Świata w samym sercu Sankt Petersburgu. Widowiskowa parada samochodów z oferty czeskiego producenta przejechała od Newskiego Prospektu – głównej ulicy tego miasta, jednej z najsłynniejszych dróg w całej Rosji – do Placu Pałacowego. Obok samochodów ŠKODY na wydarzeniu tym było obecnych wiele ważnych osobistości ze świata hokeja: Alexander Judin, srebrny medalista Mistrzostw Świata z 2002 roku, czy też Vladislav Kamieniew, kapitan rosyjskiej reprezentacji juniorów. Wydarzenie spotkało się ze świetnym przyjęciem entuzjastów hokeja i mieszkańców Sankt Petersburga, którzy zebrali się tłumnie na trasie parady. Na Placu Pałacowym sportowcy i samochody ŠKODY zostały powitane przez meksykańską falę, a w geście symbolicznego startu odliczania do pierwszego meczu Mistrzostw Świata, w niebo nad Sankt Petersburgiem wypuszczono tysiące białych balonów.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie będzie mierzyło się szesnaście drużyn. W meczu otwierającym, 6 maja gospodarze zmierzą się z reprezentacją Czech w hali „Lodowego Pałacu” w Moskwie.

Gdy w 2015 roku Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie były organizowane w Republice Czeskiej, logo ŠKODY zagościło na kaskach i koszulkach zespołów z Czech, Słowacji i USA. ŠKODA wspiera także Hokejową Ligę Mistrzów (Champions Hockey League), jako oficjalny sponsor, i jest partnerem wielu hokejowych drużyn. Od 2012 roku czeska marka jest także aktywnie zaangażowana w wypromowanie wielu wschodzących gwiazd tej dyscypliny: puchar ŠKODY w hokeju na lodzie juniorów zapewnia młodym talentom szansę na prezentację swoich umiejętności.

 

Źródło:Skoda

Share.

Leave A Reply