Potężna eksplozja nieopodal Bolonii w północnych Włoszech. Kierowcy poruszający się tamtejszą autostradą zamieścili na Twitterze zdjęcia kuli ognia. Wiadomo, że dwie osoby nie żyją, a co najmniej 55 jest rannych. Ruch na miejscu jest zablokowany.

Stan 14 osób jest ciężki. Lokalna policja wyjaśnia że do eksplozji doszło z powodu wypadku. Korki tworzą się nie tylko na autostradzie, ale i na drogach dojazdowych.

Miejscowa „La Reppublica” donosi, że eksplozji uległa ciężarówka przewożąca łatwopalny materiał, być może kwas. Niektóre auta zajęły się od potężnego wybuchu. Co najmniej dwa, będące najbliżej również eskplodowały. „Kolumna płomieni i czarnego dymu była widoczna ze znacznej odległości”. Policja, straż pożarna i karetki pogotowia są już na miejscu.

Słup dymu jest widoczny z całego miasta. Wiadomo, że eksplozja była tak silna, że w pobliskich budynkach wyleciały szyby z okien. Zawalił się też jeden z pasów na wiadukcie, gdzie doszło do wybuchu. Wielu mieszkańców zostało ewakuowanych.

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że do wybuchu doszło przy lotnisku. Wypadek nie ma jednak wpływu na tamtejszy port lotniczy – rejsy odbywają się bez przeszkód.

Za: WP

Share.

About Author

Leave A Reply