Na jednym z olsztyńskich parkingów mężczyzna naprawiał swój samochód. Patrolujący okolice strażnicy miejscy ukarali go mandatem.

Mężczyzna reperował swój pojazd. Właściciel samochodu zorganizował sobie warsztat „pod chmurką” na parkingu przy ul. Poprzecznej. Strażnicy miejscy nadzorujący osiedle zauważyli go, jak rozbierał przednią część samochodu.

Kara wynika z obowiązujących przepisów. Jak można przeczytać w oświadczeniu olsztyńskiego oddziału Straży Miejskiej, pojazdy mechaniczne można naprawiać jedynie w przeznaczonych do tego zakładach i niedopuszczalne jest robienie tego w miejscach publicznych.

W dniu dzisiejszym tj. 08.04.2019 r. strażnicy podczas patrolu osiedla zauważyli jak na parkingu przy ul. Poprzecznej mężczyzna rozbiera przód samochodu. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Olsztyna w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Olsztyn pojazdy samochodowe można naprawiać wyłącznie w specjalistycznych zakładach. W związku z naruszeniem przepisów miejscowych na sprawcę wykroczenia nałożono mandat karny – informuje Straż Miejska.

Za o2.pl

Share.

About Author

Leave A Reply