Renault Sport Racing i McLaren Racing z przyjemnością informują o podpisaniu partnerskiego porozumienia dotyczącego dostawy silników w sezonach 2018, 2019 i 2020. Renault Sport Racing będzie dostarczać silniki Formuły 1 McLarenowi współpracując jednocześnie z inżynierami i technikami tego zespołu.

Obydwa zespoły uczestniczą w Formule 1 od 1977 roku. McLaren Racing wziął udział w 814 Grand Prix,
a Renault jako producent silników w 591. Zespoły nie miały dotychczas okazji ze sobą współpracować.

Dla McLaren Racing ta współpraca jest czymś oczywistym: Renault wykazało się wiedzą i doświadczeniem
w budowie silników, dzięki którym możliwe jest zdobywanie tytułów mistrza świata, zarówno przez zespół konstruktora, jak i zespoły, których jest dostawcą.

Dla Renault Sport Racing to porozumienie umożliwi pracę z drugim zespołem z czołówki, który jest
w stanie wnieść cenny wkład w dopracowywanie silnika.

McLaren-Renault to partnerstwo, którego celem jest odniesienie zwycięstwa.

Jérôme Stoll, prezes Renault Sport Racing:

Jest to strategiczna decyzja Renault Sport Racing. Pierwszy raz będziemy współpracować z McLarenem
i jesteśmy dumni, że doszliśmy do porozumienia z tak doświadczonym zespołem w Formule 1. Alians nie ograniczy się do zagadnień technicznych i sportu. Liczymy również na wzajemne korzyści marketingowe. Wiemy, że McLaren zmusi nas do największego wysiłku na torze z korzyścią dla wszystkich
.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing:

Jest nam niezmiernie miło potwierdzić nawiązanie partnerskiej współpracy pomiędzy Renault Sport Racing
i McLaren Racing. To nowa relacja dwóch historycznych marek Formuły 1. To partnerstwo jest zgodne z naszą średnioterminową strategią i ambicjami zespołu znalezienia się wśród kandydatów do zwycięstwa w 2020 roku. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy logo Renault pojawi się na samochodzie McLaren w najbliższym sezonie i staniemy do zawodów na torze z naszym nowym partnerem! McLaren jest zespołem inspirującym, z utalentowanymi kierowcami, którzy nie tylko będą nam służyć pomocą w dopracowaniu silnika, ale będzie również wzorem w pracach nad konstrukcją podwozia. To nowy etap w rozwoju zespołu, który był wielokrotnym mistrzem świata i dąży do powrotu do chwały.

 Szejk Mohammed bin Essa Al Khalifa, prezes wykonawczy i dyrektor Komitetu Wykonawczego
Mc Laren Group:

Renault jest konstruktorem, który podobnie jak McLaren, ma zapisaną w swoim DNA Formułę 1. Renault wprowadziło silniki doładowane do nowoczesnej Formuły 1 w 1977 roku. Zwyciężało w wyścigach Grand Prix
z silnikami z turbodoładowaniem oraz bez i zawsze było pionierem w rozwoju nowych technologii w Formule 1.

Samochód McLarena, napędzany silnikiem Renault Sport Racing, jest nową koncepcją i budzi emocje
w Formule 1. Jednakże najważniejsza w tym partnerstwie będzie możliwość rywalizowania z innymi zespołami, które także korzystają z silników Renault. W McLarenie mamy motywację, chęci i środki na to, by stać się zespołem konkurencyjnym w sezonie 2018. Teraz dzięki potencjałowi Renault mamy szansę na skok na najwyższe pozycje w stawce.

Ogłoszone partnerstwo oznacza początek nowego rozdziału w historii McLarena. Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie współpracy.

 Zak Brown, dyrektor wykonawczy McLaren Technology Group:

Nawiązanie współpracy, które zostało dzisiaj ogłoszone, umożliwi nam stabilny postęp w pracach nad podwoziem i w naszym programie technicznym na sezon 2018.

McLaren zawsze stawiał na trwałą i partnerską współpracę z dostawcami rozwiązań technicznych. Jesteśmy przekonani, że razem z Renault Sport Racing stworzymy wartość dodaną w pracy nad rozwojem aktualnej jednostki napędowej, która umożliwi osiąganie regularnych zwycięstw.

Za: Renault

Share.

About Author

Leave A Reply