Leasing samochodów stał się bardzo popularnym sposobem finansowania pojazdu, zarówno nowego, jak i używanego. Dlaczego leasing jest korzystny i czy warto skorzystać z firmy leasingowej? Jakie zalety przynosi korzystanie z leasingu i jakich samochodów od dotyczy? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Leasing samochodów używanych – na czym polega?

Leasing samochodów zarówno nowych, jak i używanych jest usługą polegającą na finansowaniu zakupu takiego pojazdu przez klienta. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych. Usługa leasingu jest bardzo korzystną opcją, gdyż okres leasingu jest długotrwały i może obejmować nawet 84 miesiące. Ponadto, usługa dostępna jest także dla nowo powstałych firm, a opłata wstępna wynosi 0%. Sporą zaletą jest możliwość leasingowania samochodu bez żadnego limitu wieku. W raty leasingowe wliczone może być ubezpieczenie komunikacyjne, możliwe jest także indywidualne dopasowanie pakietów ubezpieczeniowych. Możliwe jest także finansowanie samochodów sprowadzonych zza granicy. W tym wypadku zapłatę otrzyma bezpośrednio dostawca samochodu.

Samochód używany w leasingu – czy warto?

Finansowane w przypadku samochodu używanego to nawet 100% wartości brutto samochodu. Co więcej, nie jest wymagany żaden wkład własny, a okres finansowania to nawet 120 miesięcy. Warto podkreślić, że nie ma obowiązku wyceny przez rzeczoznawcę, a samochód może mieć nawet 13 lat. Warunki finansowania są elastyczne i klarowane, klient czerpie więc same zyski. Wysokość rat leasingowych nie jest zbyt wysoka, a przedmiotem leasingu może być nawet wieloletni samochód. To daje naprawdę spore możliwości rozwoju swojej firmy i zachowania płynności w realizacji zleceń.

Samochody używane – o czym pamiętać?

Warto pamiętać, by w leasing samochodów używanych brać samochody pewne i sprawdzone. Nawet, jeśli w trakcie użytkowania samochodu okaże się, że posiada on poważne wady i nie jest możliwe jego użytkowanie, klient i tak będzie zobowiązany do spłaty wszystkich rat. Nic w tej kwestii nie zmienia nawet wygaśnięcie umowy leasingu, bo w tym przypadku również wymagane jest uregulowanie wszystkich rat. Przedmiot leasingu powinien więc być wybierany z rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Warto również zwrócić się po pomoc do stacji kontroli pojazdów. Auta używane zawsze są pewnego rodzaju ryzykiem, że w trakcie użytkowania może pojawić się jakaś usterka. Wybierając firmę leasingową, możemy być pewni, że auto używane jest dokładnie sprawdzone pod kątem ewentualnych awarii i usterek.

Czy warto skorzystać z usługi firmy leasingowej?

Zdecydowanie tak! Firma leasingowa to ogromna szansa np. dla nowo powstającej firmy, która nie posiada odpowiednich nakładów finansowych, by kupić np. samochód dostawczy. Decydując się na współpracę z firmę leasingową, Twój biznes może zyskać naprawdę sporo. Decydując się na leasing operacyjny czy finansowy, możesz liczyć nawet na 100% finansowania zakupu. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że klient może otrzymać szansę na zakup samochodu bez żadnego wkładu własnego. Atrakcyjne warunki, jasne zasady, a do tego możliwość dowolnego dopasowania oferty do własnych potrzeb to tylko niektóre z zalet, jakie daje korzystanie z leasingu samochodów używanych. Wznieś swoją firmę na wyższy poziom i skorzystaj z atrakcyjnej oferty leasingowej. Wszystkie formalności możesz załatwić, nie wychodząc z domu, za pośrednictwem stromy internetowej. Czas realizacji leasingu jest błyskawiczny, nie ma więc obaw o opóźnienia w działaniu firmy. Więcej dowiesz się na alpinaleasing.pl.

Share.

Leave A Reply