Koparka to często najważniejszy zasób w przypadku każdej ekipy zajmującej się pracami budowlanymi. Wiele osób wiedząc to, szuka dla siebie pomysłu na biznes. Zadają sobie pytanie, ile można zarobić na własnej koparce?

Zanim zastanowimy się nad zarobkami z koparki…

Nie wystarczy dziś założyć strony internetowej, aby zacząć zarabiać. Chociaż ta jest obowiązkowym punktem (tutaj przykład strony firmy świadczącej usługi koparką w Będzinie: https://reminstal.eu/ ) Trzeba też wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów wpływających na sukces biznesu.

Może się wydawać, że zapotrzebowanie na usługi świadczone koparką nie może zniknąć —  cały czas przecież ktoś potrzebuje tego rodzaju usług na budowie. W pewnym uproszczeniu teza ta jest w pełni prawdziwa. Mimo to nie każda osoba, która zdecyduje się zdobyć uprawnienia operatora koparki i kupi swój pojazd, odniesie sukces. Jest wiele czynników, które mogą pokrzyżować biznesowe marzenia. 

Zaliczyć do nich należy na pewno: 

  • Jakość wykonywanych usług: w dobie Internetu potencjalni klienci szybko się dowiedzą, jeśli dana firma wykonuje pracę byle jak. Należy więc zdobyć wszelkie potrzebne uprawnienia i mieć pewność, że zna się na rzeczy. 
  • Cena: usługi budowlane do najtańszych nie należą, ale też musimy pamiętać o konkurencji — jeśli wszystkie firmy będą taniej świadczyć usługi koparką, wtedy ciężko będzie nam konkurować o zlecenia.
  • Pomysł na marketing: nawet jeśli jesteśmy prawdziwymi ekspertami, to wciąż nie oznacza, że będziemy dużo zarabiać na koparce. Trzeba też wiedzieć, jak dotrzeć do nowych klientów. 
  • Ubezpieczenie: dzisiejsi klienci mają świadomość, że firma, która będzie prowadzić dla nich prace budowlane, musi być ubezpieczona. Dlatego polisa ubezpieczeniowa jest ważnym elementem, który pozwala zarabiać więcej na własnej koparce.

Ile można zarobić na własnej koparce wykonując poszczególne usługi

Zarobki związane z posiadaniem i wykorzystywaniem własnej koparki będą się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj pracy, ilość prac i czas ich trwania, konkurencja w branży oraz poziom doświadczenia i kwalifikacji właściciela koparki.

Jeśli jednak mamy własną koparkę i świadczymy usługi dla klientów, to możemy zarabiać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych na godzinę. W niektórych przypadkach, właściciele koparek są w stanie zarobić nawet kilka tysięcy złotych dziennie, szczególnie podczas wykonywania prac związanych z budową dróg, budynków lub innych dużych projektów budowlanych.

Załóżmy, że średnio właściciel koparki może za godzinę zarobić kwotę między 150 a 200 zł netto. Różnice wynikają często z lokalizacji i rodzaju wykonywanych prac.

Warto dodać, że chcąc zarabiać na koparce, można wykonywać następujące usługi:

  1. Kopanie i wyburzanie: Usługi polegające na wykopywaniu ziemi i piasku, przygotowywaniu terenu pod budowę lub wyburzeniu istniejących budynków.
  2. Wykonanie fundamentów: Usługi polegające na wykonywaniu fundamentów pod budynki, hale magazynowe, obiekty sportowe itp.
  3. Prace ziemne: Usługi polegające na wykonywaniu rowów, przygotowywaniu terenu pod drogi i parkingi, a także tworzeniu wykopów pod rury i przewody.
  4. Załadunek i wyładunek materiałów: Usługi polegające na załadunku i wyładunku materiałów takich jak piasek, gruz, kruszywo itp.
  5. Prace melioracyjne: Usługi związane z urządzeniami melioracyjnymi, takie jak koparki-gąsienicowe i koparko-ładowarki, umożliwiające przeprowadzenie prac związanych z regulacją wód, budową zbiorników wodnych itp.

Warto jasno pokazać na stronie www, ile kosztują u nas usługi koparką według powyższej rozpiski.

Sprawdź: jak wybrać hosting dla sklepu internetowego firmy świadczącej usługi koparką

Ile można zarobić na własnej koparce? (symulacja)

Załóżmy, że chcemy obliczyć zarobki właściciela pojedynczej koparki, który mieszka w 50 tysięcznym mieście, w którym dużo osób buduje domy i generalnie jest zapotrzebowanie na koparki. Przyjmijmy że liczymy okres od maja do września

W symulacji założymy, że właściciel koparki pracuje 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu w okresie od maja do września, co daje około 22 tygodnie pracy.

Załóżmy, że:

  1. Właściciel koparki może zarobić średnio 200 złotych za godzinę pracy. 
  2. Przy 8 godzinach pracy dziennie, 5 dni w tygodniu i 22 tygodniach, właściciel koparki może zarobić:

200 zł/h x 8 h/dzień x 5 dni/tydzień x 22 tygodnie = 176 000 zł

Z drugiej strony trzeba pamiętać o kosztach związanych z utrzymaniem i naprawą koparki, paliwem, ubezpieczeniem i pozyskiwaniem licencji, co może znacznie zmniejszyć finalny zysk. Ponadto, konkurencja w branży również może wpłynąć na wysokość zarobków.

Tak więc właściciel koparki w 50-tysięcznym mieście, w którym jest dużo zapotrzebowania na koparki, może zarobić dobre pieniądze, jednakże finalny zysk będzie zależał od wielu czynników i wymaga indywidualnej analizy.

Podsumowując, jak widać, zarobki w przypadku osób oferujących usługi koparką, mogą być duże. Warto więc rozważyć taki biznes.

Share.

Leave A Reply