W środę 22 listopada 2023 roku przed godziną 12:00 doszło do zderzenia autobusu miejskiego z samochodem osobowym w alei Wilanowskiej w Warszawie, na wysokości Galerii Mokotów. W wyniku wypadku siedem osób zostało poszkodowanych, w tym trzy ciężko.

Okoliczności wypadku

Według wstępnych ustaleń policji, samochód osobowy marki BMW jechał w kierunku centrum Warszawy. Na wysokości Galerii Mokotów, na prawym pasie ruchu, kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go autobusu MZA linii 178. W wyniku zderzenia autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym marki Skoda.

Poszkodowani

W wyniku wypadku siedem osób zostało poszkodowanych. Dwie osoby z samochodu osobowego BMW zostały przetransportowane do szpitala w stanie ciężkim. Pięć osób z autobusu MZA zostało przewiezionych do szpitala w stanie lekkim lub średnim.

Utrudnienia w ruchu

W związku z wypadkiem w alei Wilanowskiej doszło do utrudnień w ruchu. Aleja Wilanowska w kierunku centrum Warszawy była zablokowana przez około dwie godziny.

Relacja z miejsca zdarzenia

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, w tym policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter relacjonował z miejsca zdarzenia:

„Zderzyły się osobowe BMW oraz autobus miejski. Aleja Wilanowska w stronę Marynarskiej jest zablokowana. W stronę Puławskiej ruch jest okazjonalnie puszczany. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej, dojeżdżają kolejne karetki pogotowia ratunkowego”.

„Samochód osobowy BMW zderzył się z autobusem miejskim. Na skutek zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób. Cztery znajdowały się w BMW, trzy z nich były nieprzytomne. Trzy, w tym kierowca autobusu, znajdują się pod opieką pogotowia ratunkowego” – przekazał starszy aspirant Bogdan Smoter ze stołecznej straży pożarnej.

Konsekwencje wypadku

Wypadek w alei Wilanowskiej spowodował utrudnienia w ruchu. Aleja Wilanowska w kierunku centrum Warszawy była zablokowana przez około dwie godziny. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Share.

Leave A Reply