Bolesławiecka drogówka jednego dnia dwukrotnie skontrolowała ten sam pojazd w związku z przekroczeniem prędkości. Za każdym razem kierowca był inny. Jeden z mężczyzn kierował będąc pod wpływem środków odurzających, od razu stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej jednostki Policji w ciągu kilku godzin dwukrotnie zatrzymali ten sam pojazd do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości. Samochodem podróżowały te same osoby ale za kierowcą za każdym razem siedział inny kierowca.

Pierwsza kontrola drogowa miała miejsca na autostradzie A4, pojazd poruszał się z prędkością 149 km/h. Autem podróżowało dwóch mieszkańców powiatu legnickiego.

Podczas sprawdzania policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test potwierdził, że 36-latek zażył wcześniej narkotyk. Tłumaczył policjantowi, że wziął tabletkę Ecstasy na ból zęba.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później na terenie wiejskim inny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli ten sam pojazd w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Tym razem za kierownicą siedział 33-latek a 36-latek był pasażerem. W tym przypadku kierowca został ukarany mandatem.

Share.

Leave A Reply