Mandat karny i 30 punktów – to konsekwencje z jakimi spotkał się 18-latek z gminy Stanin. Kierując motocyklem jechał ulicami miasta na jednym kole. O jego wyczynach powiadomił inny kierowca. Nieodpowiedzialne zachowanie młodego motocyklisty zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Do łukowskiej komendy wpłynęła korespondencja e-mail, do której załączonych było kilka zdjęć. Z treści wiadomości wynikało, że kilkanaście minut wcześniej kierujący motocyklem jadąc ulicami miasta poruszał się jednośladem na jednym kole. Przesłane zdjęcia obrazowały sytuację.

Powiadomieni o „wyczynach” motocyklisty policjanci z łukowskiej drogówki, sprawdzili zapis kamer miejskiego monitoringu i bardzo szybko ustalili właściciela motocykla marki Honda CBR125. Okazało się, że kierował nim 18-latek z gminy Stanin. Mundurowi przeglądając zapis kamer miejskiego monitoringu zauważyli, że młodzieniec nie zważając na natężenie ruchu i innych uczestników kilkakrotnie, w różnych miejscach miasta jechał swoim jednośladem tylko na tylnym kole.

Rozmawiając z mundurowymi 18-latek nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu policjanci ukarali go mandatami karnymi, a jego konto wzbogaciło się o 30 punktów karnych. Z tak zasilonym „kontem” wkrótce młodzieniec ponownie będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A1.

Zarejestrowane na kamerach miejskiego monitoringu „wyczyny” 18-latka na Hondzie policja  opublikowała ku przestrodze i do „przemyśleń” dla innych kierowców jednośladów.

A Wy co sądzicie o takim zachowaniu? Zarówno nierozważnego motocyklisty jak i osoby, która na niego doniosła?

Share.

Leave A Reply