Po czterech miesiącach obecności na terenie Śląska i Zagłębia sieć Traficar, w ramach której można wypożyczyć samochody na minuty, podjęła decyzję, że srebrnych aut nie będzie można wynająć ani oddać na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina.

Po zmianach zasięg strefy bardzo się skurczył. W marcu sieć udostępniła samochody na terenie czternastu miast w regionie. Po czteromiesięcznej weryfikacji zapadła decyzje o weryfikacji zasięgu sieci Traficar na Śląsku i w Zagłębiu.

Od 7 sierpnia srebrne samochody na minuty będzie można wypożyczyć i oddać jedynie w „wybranych rejonach Katowic, Chorzowa” oraz na lotnisku w Pyrzowicach.

– Użytkownicy nadal będą mieli możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji – zastrzega Anna Falkowska z biura prasowego Traficar.

Jak sieć tłumaczy swoją decyzję? W komunikacie przesłanym do mediów, czytamy, że „optymalizacja granic strefy to rutynowe działania w każdym mieście, gdzie funkcjonuje Traficar. Głównym celem firmy jest zapewnienie maksymalnej dostępności floty w obszarach, w których usługa cieszy się najwyższym popytem”

Dzięki zmianom na terenie strefy ma również zmniejszyć się dystans, który należy pokonać, by wynająć samochód.

Traficar to aplikacja internetowa, za pomocą której można wypożyczyć samochód na minuty. By skorzystać z auta należy zarejestrować się w systemie i odnaleźć na mapie najbliższy pojazd.

Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.

Za: Gazeta Wyborcza

Share.

About Author

Leave A Reply