Tom Hanks ogłosił w internecie, że chce pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej i poszukuje syrenki produkowanej w latach 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w tym mieście. Jego polscy przyjaciele mieliby ją wyremontować, a on potem wystawić na licytację i sprzedać na rzecz szpitala.

Nie wypada nie pomagać – mówi Tom Hanks na filmiku zamieszczonym na Youtubie przez Monikę Jaskólską, pomysłodawczynię akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. W zeszłym roku Polka zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców miasta na prezent urodzinowy dla aktora – fiata 126 p. Hanks odebrał kluczyki do malucha po drugiej stronie Atlantyku, w Los Angeles.

Ocalić dzieci i zabytkowy samochód Teraz Hanks z pomocą polskiej fanki zamierza się odwdzięczyć. – Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić kolejny samochód na aukcję! Będzie to zabytkowa syrena – oznajmił na nagraniu. „Pomóżcie, Tom Hanks szuka syreny w Polsce” – napisała pod filmem pani Monika. Aktor zapowiedział, że auto zostanie wyremontowane przez jego przyjaciół z Polski. – Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu – mówi Hanks.

Za: TVN

Share.

About Author

Leave A Reply