Urządzenie funkcjonalne powinno opierać się nie tylko o swoje podstawowe parametry. To również inne ciekawe dodatkowe opcje. Kamera samochodowa służy nie wyłącznie do nagrywania, ale posiada funkcje, które zapewniają nam komfort jazdy. W poniższym artykule przedstawimy kilka z nich.

Kamera samochodowa jako nawigacja

Obecnie w wielu modelach rejestratorów, nawigacja to jeden z kluczowych parametrów. Mowa szczególnie o kamerach, które zostały wyposażone w wyświetlacze LCD. To one najczęściej posiadają GPS w swoich ustawieniach. Czy jest on potrzebny? Odpowiedź brzmi – tak! Z pewnością wiele osób zastanawia się, po co właściwie potrzebna będzie nam nawigacja, skoro zależy nam głównie na nagrywaniu sytuacji na drodze. Oczywiście to jest główna cecha każdego wideorejestratora. Z kolei nawigacja to dodatkowa ciekawa opcja. Nie musimy podczas podróży używać pomocniczych urządzeń typu osobnej nawigacji lub telefonu komórkowego. GPS w kamerze samochodowej ma kilka opcji:

  • Precyzyjnej szacuje prędkość, z jaką poruszamy się po drodze.
  • Zapisuje cały przebieg naszej trasy, a więc nagrywa wszystkie sytuacje. Dodatkowo to również pamiątka, jeśli wybieramy się w dalszą podróż. Niezapomniane widoki gwarantowane.
  • Wyznacza nam drogę do wskazanego celu oraz pokazuje nasze położenie na trasie.

Zdecydowanie nawigacja w kamerze samochodowej ma bardzo dużo zalet. Dwa urządzenia w jednym to dla nas duże ułatwienie i komfort podczas jazdy.

WiFi w rejestratorach

W wielu kamerach mamy do czynienia z WiFi. Pozwala on na bezprzewodowe połączenia, np. z telefonem komórkowym. Wówczas na smartfonie możemy podglądać obraz, który rejestruje się na żywo lub przeglądać przesłane z karty pamięci do urządzenia pliki. Są to oczywiście nagrania z różnych sytuacji. Możemy je więcej śmiało oglądać na naszym telefonie. Nieco bardziej zaawansowane i nowoczesne kamery samochodowe umożliwiają nawet zmianę ustawień poprzez smartfon. Jednak obecnie nie wszystkie rejestratory pozwalają na to. Wśród pozostałych urządzeń mamy również niekiedy do czynienia z trybem fotograficznym. Na czym on polega? Jak sama nazwa wskazuje – daje możliwość robienia zdjęć podczas trasy.

Pozostałe dodatkowe funkcje

Oczywiście musimy również wspomnieć o innych funkcjach, które nie zawsze są standardową opcją w kamerach samochodowych. Jednak nie każdy model będzie je posiadał. Wśród częstych funkcji, jakie możemy spotkać zaliczamy:

  • Ostrzeganie przed fotoradarami.
  • Sterowanie głosowe.
  • Tryby pracy, np. parkingowy lub nocny.
  • G-Sensor – jest to czujnik wstrząsów.
  • System, który ostrzega nas przed zjechaniem ze swojego pasa ruchu. Wówczas przydaje się, gdy jesteśmy zmęczeni np. w nocy, a prowadzimy samochód.

Funkcję w różnych rejestratorach jazdy możemy wymieniać w nieskończoność. Istotne jest, aby wybrać model i rodzaj urządzenia, które będzie prawidłowo współpracował z nami na co dzień. Zależy nam przecież, aby dana kamera była funkcjonalna oraz służyła nam długie lata. Dlatego warto wybrać kamery SmartCams do samochodu. Dlaczego? To rejestratory, które będą idealnie spisywać się na co dzień.

Share.

About Author

1 komentarz

  1. Szkoda, że tak dużo kamer jest o wielkich wymiarach, sam nie lubię mieć na szybie miliona zabawek. A z tymi małymi czasami problemy są. Teraz czekam na zakupiony TrueCam h5 zobaczymy co to będzie. Kupione przez neta. Ale jak czytalem o firmie to dobre te kamery mają. Znalazłem nawet info, że w Niemczech policja z nimi jeździ.

Leave A Reply