Wczoraj opublikowaliśmy test carsharingu w Zagłębiu, a dziś trochę o naszych wschodnich sąsiadach. Mieszkańcy rosyjskiej stolicy mogą nazwać się szczęściarzami – latem jedna z firm wynajmująca samochody na minuty wprowadzi do oferty między innymi Porsche Macany i 911 Carrera 4S. Jedna minuta jazdy sportowym autem ma kosztować zaledwie 1,20 zł.

Mieszkańcy Moskwy pewnie już zacierają ręce na wieść o tym, że niebawem na ulicach miasta pojawią się ekskluzywne limuzyny i auta sportowe, które będzie można wynająć za symboliczne kwoty za pomocą aplikacji. Na klientów będzie czekać łącznie 500 Mercedesów Klasy E i BMW Serii 5. Jednak prawdziwym rarytasem ma być 10 sztuk modeli Porsche, w tym Macan i 911 Carrera 4S.

Minuta jazdy Porsche będzie kosztować, w przeliczeniu na złotówki, około 1,20 zł, a Mercedesa i BMW będzie można mieć za 0,59 zł za minutę. W cenę wynajmu wliczone będzie nie tylko auto, ale także koszty paliwa, parkingów i rozszerzonego pakietu ubezpieczenia.

Jedynym ograniczeniem będzie wiek klientów – auta wypożyczą kierowców, którzy mają nie mniej niż 26 lat i mają prawo jazdy przynajmniej od sześciu lat.

Co ciekawe, to nie pierwsza inicjatywa tego typu w Moskwie. Już kilkanaście miesięcy temu rosyjska firm Delimobil wprowadziła do oferty wynajmu typu car-sharing nowe Ferrari. Zainteresowanie autem było ogromne, ale supersamochód dość szybko zniknął z oferty po tym, jak rozbił je jeden z pierwszych klientów. Podobne losy podzieliły Porsche 718 Boxter, które pojawiły się na ulicach Rygi w ofercie litewskiej firmy CityBee. W tym przypadku jeden z samochód został doszczętnie zniszczony przez pijanego kierowcę.

Za: Onet/Samar

Share.

About Author

Leave A Reply