Komfort podróżowania, ciepło podczas jazdy i optymalny system wentylacji, to tylko niektóre zalety, jakie wykazuje odzież termiczna. Właśnie dlatego jest tak polecana dla motocyklistów, którzy decydują się na jazdę jednośladem jesienią i podczas niesprzyjającej pogody.

Właściwości odzieży termicznej

Bielizna termiczna na motocykl jest szczególnie zalecana podczas jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych i chodzi tutaj raczej o niskie temperatury oraz wiatr, aniżeli upały. Zadaniem takich elementów garderoby jest ochrona przed zimnem i utrzymanie stałej temperatury ciała. To szczególnie ważne, podczas długiej jazdy motorem, by zapobiegać wychłodzeniu się organizmu. Nie ma też wątpliwości, że termiczna bielizna brubeck czy innej renomowanej marki ma ogromny wpływ na komfort i wygodę podczas prowadzenia motocykla. Zaleca się również jej zakładanie przy prognozowanych opadach deszczu – jest wodoodporna.

Jaką bieliznę termiczną wybrać?

Okazuje się, że oszczędności przy wyborze dobrej bielizny termicznej, nie są zbyt dobrą strategią. Niestety, dobrej jakości bielizna o doskonałych właściwościach kosztuje naprawdę sporo. Pociesza jednak fakt, że to jednorazowy zakup, który wystarcza na co najmniej kilka motocyklowych sezonów. Warto chociażby odwiedzić dainese sklep. Warszawa i inne duże miasta na terenie Polski dysponują co najmniej kilkoma punktami z profesjonalną obsługą. Warto odwiedzić jeden z nich, by nabyć bielizną dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Czy bielizna termiczna jest konieczna?

Trzeba zaznaczyć, że bielizna termiczna nie jest elementem obowiązkowym, ale z całą pewnością wpływa korzystnie, jeśli uwzględnimy komfort podróżowania. Warto ją zakładać przede wszystkim w chłodne dni oraz wtedy, gdy prognozy zapowiadają deszcz.

Pamiętajmy jednak, że bielizna na motor będzie spełniała swoją funkcję jedynie wtedy, gdy zostanie właściwie dobrana. Chodzi oczywiście o jakość materiału, z jakiego jest wykonana, ale również rozmiar. Bielizna nie może być za ciasna ani zbyt luźna. Warto zaopatrzyć się w specjalne getry, podkoszulki oraz bluzki termiczne z długim rękawem. Tak naprawdę wystarczy po jednym komplecie takich elementów garderoby – po wypraniu schnie w błyskawicznym tempie, nie zajmuje też dużo miejsca, więc warto zabierać ją zawsze do motocyklowego kufra.

Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: https://mcsonline.pl/ – Motocyklowe centrum serwisowe

Share.

Leave A Reply