W końcu udało Ci się podjąć tak ważną decyzję i przesiąść z samochodu na motocykl? Czekać na Ciebie teraz będzie kilka kluczowych wyborów do rozważenia. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań niczego jednak nie ułatwia, a zakup pierwszego motocykla powinien zostać dobrze przemyślany. Wobec tego zdecydowaliśmy się nie pozostawiać Cię na lodzie i podpowiedzieć, jaki motocykl wybrać na początek przygody. Sprawdzamy, czym kierować się przy zakupie i dlaczego 125-tka to najlepszy wybór. Zobacz!

Jaki motocykl wybrać na początek przygody motocyklowej?

Jazda na motocyklu od dawien dawna cieszy się dużą popularnością w Polsce. Motocyklistów możemy spotkać niemal na każdym kroku, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zmianę dotychczasowego środka transportu. Jest to dla nas całkowicie zrozumiałe, gdyż sami uwielbiamy motocykle, zwłaszcza 125-tki! Motocykl 125 cm3 to niewątpliwie idealna propozycja dla mniej doświadczonych motocyklistów. Jeśli zatem dopiero stawiasz pierwsze kroki w motoryzacyjnym świecie, lepszej decyzji podjąć chyba nie można. 

Motocykl o pojemności silnika 125 cm3 jest bardzo lekki, stosunkowo mały, a przede wszystkim wybacza mniejsze i większe błędy, które każdy z nas niegdyś popełniał. Nie bez powodu o tym wspominamy. Gdy dopiero zaczynamy jeździć na motocyklu, zdarza się, że popełniamy na pozór błahe czy też dość nieprzemyślane błędy. Jako że 125-tka zaliczana jest do grupy mniejszych motocykli, łatwiej jest nad nią zapanować, czego nie można powiedzieć o ciężkich i mocnych maszynach. Nawet jeśli masz 190 wzrostu, powinieneś rozważyć zakup 125-tki. Na rynku znajdziesz najwyższej klasy modele w pełni dopasowane do potrzeb ich użytkowników. Wzrost natomiast niekoniecznie musi odgrywać pierwsze skrzypce.

Motocykl 125 cm3 – uprawnienia wymagane do jego prowadzenia

Motocykl o mocy silnika 125 cm3 to sprawdzony wybór do miasta. Z łatwością przeciśniesz się przez korki i nie będziesz musiał martwić się parkowanie czy zbyt wysokie spalanie. Jazda 125-tką to bez wątpienia przyjemność sama w sobie i wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest przeznaczona wyłącznie dla 16-latków, którzy dopiero ukończyli kurs. Zda egzamin rewelacyjnie również wśród bardziej doświadczonych motocyklistów, którzy cenią sobie szybką i komfortową jazdę. Motocykl 125 cm3 to też gwarancja niskich kosztów eksploatacji. Części oryginalne do motocykla, które znajdziesz tutaj – https://sklep.abcmotoru.com.pl – pozwolą Ci zadbać o stan techniczny i design wymarzonego jednośladu bez obawy o szybką utratę swej żywotności. Nawet jeśli z czasem coś się popsuje, koszt potencjalnej naprawy będzie znacznie mniejszy aniżeli w przypadku choppera.

Zapewne zastanawiasz się teraz, jakie uprawnienia, są wymagane do prowadzenia 125-tki. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ruchu drogowego kierowca zobowiązany jest do posiadania prawa jazdy kategorii A. Jeśli jednak od co najmniej 3 lat jesteś czynnym kierowcą samochodu osobowego, prawo jazdy kategorii B również umożliwi ci jazdę na 125-tce.

Motocykl 125-tka – jaki model wybrać?

Sezon motocyklowy 2022 trwa już w najlepsze. Dobrze byłoby zatem zastanowić się, jaka 125-tka będzie dla Ciebie idealna. Z naszej strony możemy polecić Ci motocykle pochodzące od zaufanych na polskim rynku producentów. Yamaha, Suzuki i Honda są niezawodne, a tym, co je wyróżnia, są stosunkowo wąskie koła i doskonale opracowana konstrukcja, która wpływa na komfort codziennej jazdy. Ze względu na niewielką masę umożliwiają szybkie i sprawne poruszanie się po mieście, czego nie można powiedzieć o maszynach większych gabarytowo. Być może przypadnie Ci do gustu motocykl turystyczny typu adventure lub ponadczasowy cruiser. Oba te modele znajdziesz zarówno na rynku wtórnym, jak i w autoryzowanych salonach, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 

Wybór niewątpliwie jest ogromny! Decydując się na konkretny motocykl 125 cm3, zastanów się, jakie tak naprawdę masz oczekiwania. 125-tka 125-tce przecież nierówna. Warto też zainwestować w najwyższej klasy części motocyklowe, które pozwolą Ci zadbać o nowy jednoślad. Crashpady motocyklowe to absolutna konieczność!

Share.

Leave A Reply