Po ciekawym meczu Bayern po siedmiu latach odzyskuje panowanie w Europie wygrywając 1:0 z PSG . Składy w jakich wyszły obie druzyny na pierwszą połowę wyglądały następująco:

PSG: Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera, Marquinhos, Paredes – Di Maria, Mbappe, Neymar

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng (25. Suele), Alaba, Davies – Thiago, Goretzka – Gnabry, Mueller, Coman – Lewandowski

Obie drużyny wyszły na to spotkanie bardzo zmotywowane, co sprawiło że pierwsza połowa była rwana i bardzo nerwowa. W pierwszej połowie liderzy swoich miały po dwie bardzo dobre sytuacje do strzelenia gola. Lewandowski dwie (w tym jeden strzał w słupek), Neymar i Mbappe po jednej. Pod koniec pierwszych 45 minut była jedyna kontrowersja gdy jeden z  zawodników Bayernu wydawał się być faulowany w polu karnym jednak sędzia Daniele Orsato nakazał grac dalej i po niecałej minucie obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 0:0

W 59. minucie napisała się piękna historia. Kingsley Coman urodził się w Paryżu, jest wychowankiem PSG. Do finału był rezerwowym, ale trener Hans-Dieter Flick nieoczekiwanie wystawił go w pierwszym składzie. I 24-letni skrzydłowy od początku był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. A w 59. minucie zagrał do niego Joshua Kimmich, Coman wygrał w polu karnym walkę o piłkę i strzelił nie do obrony.

Bayern był pół godziny od tego 2013 roku, gdy pokonał Borussię z Robertem Lewandowskim. Od tamtej pory co roku marzył o powtórzeniu wyniku. Dlatego ściągnął Robert Lewandowskiego, trenera Pepa Guardiolę, a potem Carlo Ancelottiego. Ich w Monachium nie ma od dawna, Lewandowski stał się legendą klubu.

I Polak spełnił swój sen. Ma tę wymarzoną Ligę Mistrzów, bo rozgrywa sezon życia. Bo Bayern zaryzykował i w kryzysowym momencie postawił na Hansiego Flicka, do tej pory zaledwie asystenta. Polak ma „uszaty” puchar, bowiem w finale znakomicie bronił Manuel Neuer. A cały Bayern miał też dużo szczęścia, gdy paryżanie rzucili się do szaleńczego odrabiania strat. Neymar i Kylian Mbappe byli jednak tego dnia bezradni.