Gumowa mata do bagażnika jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem, które służy do ochrony przejazdu przed ewentualnymi zabrudzeniami. W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się mata do bagażnika oraz w jakich sytuacjach takowe rozwiązanie jest rekomendowane.

Dla kogo gumowa mata do bagażnika?

Zadbanie o czystość w kokpicie samochodu to między innymi dbałość o bagażnik. Patrząc na popularność gumowych mat do bagażnika widać, że coraz więcej osób podchodzi z dużą dbałością do ochrony bagażnika.

Dla kogo gumowa mata do bagażnika jest rekomendowanym rozwiązaniem? Jest to dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, przewożących rzeczy, które mogą powodować zabrudzenia oraz zawilgocenie.

Gumowa mata chroni przed błotem, piaskiem oraz innymi zabrudzeniami. Idealnym przykładem jest często spotykany w bagażniku olej silnikowy, różnego rodzaju smary, materiały budowlane oraz wszystko co mogłoby powodować ewentualne zabrudzenia. Szczególnie ciekawym przykładem są zaśnieżone sanki lub narty. Dzięki gumowej macie do bagażnika po stopniałym śniegu nie pozostanie wilgoć, gdyż w razie czego można łatwo wylać wodę z gumowej powierzchni dywanika.

Jak wybrać gumową matę lub dywanik?

Podstawą podczas wyboru maty do bagażnika jest prawidłowe dobranie rozmiaru maty. Do niektórych samochodów da się dobrać dedykowane maty oraz dywaniki do konkretnego modelu samochodu np. dywaniki Audi. Jednak do większości potrzebne są uniwersalne rozmiary. Warto zauważyć, że prawidłowe dobranie rozmiaru maty do wielkości bagażnika nie jest trudnym zadaniem, gdyż na rynku jest naprawdę bardzo wiele uniwersalnych gumowych mat samochodowych w różnych rozmiarach. Wystarczy po prostu zmierzyć wielkość bagażnika i pod to dobrać odpowiednią matę. W przypadku doboru wielkości dywanika samochodowego sprawa jest jeszcze prostsza, gdyż po prostu wystarczy znaleźć dywanik o tych samych rozmiarach, które mieliśmy wcześniej. Z reguły nawet nie trzeba mierzyć wielkości starych dywaników, gdyż wystarczy znać model samochodu i tyle powinno wystarczyć by znaleźć odpowiedni egzemplarz.

Podsumowując, zakup gumowej maty do bagażnika to coraz częściej stosowany sposób na ochronę bagażnika przed zabrudzeniami. Jest to prawdziwy „must have” dla osób często przewożących materiały, które mogą powodować zabrudzenia.

Share.

Leave A Reply