Frank-Steffen Walliser obejmuje stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego marki Bentley. Tym samym po niemal 30 latach żegna się z marką Porsche. Walliser rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 lipca 2024 roku.

Bentley zyskuje doświadczonego inżyniera z wyraźną wiedzą produktową i technologiczną, który wprowadził na ulice definiujące markę Porsche modele, w tym Porsche 918 Spyder. Jego wiedza na temat segmentu luksusowego będzie nieoceniona i jeszcze mocniej przybliży markę Bentley do stania się wiodącym dostawcą luksusowych samochodów – powiedział Gernot Döllner, Prezes Zarządu AUDI AG, obejmujący marki Audi, Lamborghini, Bentley i Ducati w Grupie Volkswagen.

Podchodzę do tej pracy z wielkim szacunkiem i cieszę się, że będę miał zespół w Crewe, który wykazał się imponującą wydajnością w ciągu ostatnich kilku lat. Ciągła transformacja przemysłu motoryzacyjnego będzie głównym wyzwaniem dla marki Bentley, które z przyjemnością podejmę z zespołem. Jestem przekonany, że Bentley będzie nadal wyznaczać standardy w segmencie luksusowym – powiedział Frank-Steffen Walliser.

W 1995 roku, po studiach z zakresu inżynierii mechanicznej ze specjalizacją w silnikach spalinowych i zarządzaniu technologią, Frank-Steffen Walliser dołączył do marki Porsche i pozostał jej wierny do dziś. W 2010 roku stanął na czele zespołu projektowego odpowiedzialnego za rozwój przyszłościowego super-samochodu 918 Spyder. Od 2014 roku pełnił funkcję szefa działu motorsportu, a na początku 2019 roku stanął na czele działu rozwoju pojazdów Porsche.

Share.

Leave A Reply