W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o sprowadzaniu samochodów z amerykańskich rynków motoryzacyjnych. Swego czasu, kiedy kurs dolara znacznie spadł w dół, można było zauważyć wręcz istny boom związany z importem samochodów zza wielkiej wody. Wciąż na europejskim rynku wiele osób interesują auta z USA – czy warto je wciąż sprowadzać? Sprawdźmy.

Opłacalność?

Sprowadzanie samochodów z USA jest zdecydowanie wciąż opłacalne i nie brakuje amatorów, którzy trudnią się tą profesją.

Jak to możliwe, że import pojazdów z tak odległego kraju może być zyskowny?

Opłacalność tej inwestycji wynika przede wszystkim z sytuacji ekonomicznej przeciętnego Amerykanina, który jest o wiele lepiej sytuowany niż przeciętny Europejczyk.

Co z tego wynika?

To fakt, że Amerykanie często zmieniają swoje auta, bo po prostu są zamożniejsi od Europejczyków. Kilkuletnie samochody, które dla Europejczyków stanowią wciąż piękne i sprawne pojazdy, dla Amerykanów są już leciwymi gratami.

Takie podejście skutkuje wystawianiem całkiem solidnych samochodów po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. To właśnie główna przyczyna, dla której warto rozejrzeć się za kupnem samochodu na amerykańskim wtórnym rynku motoryzacyjnym. To bezpośrednia zaleta wpływająca na sensowność tej operacji.

Istnieje jeszcze szereg kwestii, które w sposób pośredni wpływają na opłacalność transakcji. Samochody amerykańskie są niezwykle rzadkie na europejskim rynku, co czyni je łakomym kąskiem dla wielu kolekcjonerów motoryzacyjnych oraz miłośników prowadzenia auta.

Z tego właśnie powodu, auta z USA szybko zdobywają na cenie i zwiększają swoją wartość po imporcie do Europy. Z niepotrzebnych Amerykanom pojazdów, staną się źródłem pożądania dla europejskich miłośników motoryzacji.

Jak sprowadzać?

Import samochodu z USA może być opłacalne, ale okupione jest szeregiem procesów i formalności, jakie należy dopełnić. Związane są one zarówno ze znalezieniem dobrego pojazdu i zakupem na aukcji, jak i zorganizowaniem transportu czy uiszczeniem wszystkich niezbędnych opłat.

Zobacz, jakie są koszty sprowadzenia auta z USA?

Nie jest to proces łatwy dla kogoś, kto zamierza podjąć się tego pierwszy raz. Warto z tego powodu skorzystać z usługi profesjonalnej firmy pośredniczącej, która wypełni wszystkie wymogi w imieniu klienta. To także zabezpieczenie transakcji.

Poznaj polskie firmy sprowadzające auta z USA i czytaj opinie: https://sprowadzanie-aut.pl/k/samochody-z-usa/

Pracownicy takich firm wiedzą, które domy aukcyjne cechuje rzetelność i uczciwość, co znacznie zaniża ryzyko sprowadzenia pojazdu, którego stan techniczny nie będzie zgodny z zapewnieniami ogłoszenia.

To także możliwość zlecenia dokonania oględzin pojazdu na miejscu współpracownikom firmy. Jeżeli zlecimy wykonanie tego procesu pośrednikowi-fachowcowi, możemy być pewni, że sprowadzimy sprawdzone auto na korzystnych warunkach.

Jakie auta najbardziej opłaca się sprowadzać?

Najbardziej opłacalny jest import samochodów luksusowych. Im większa ich wartość i ranga, tym większa oszczędność w stosunku do nabycia takiego samego pojazdu na rynku europejskim.

To także najwyższa przebitka po wzroście wartości, kiedy import będzie już sfinalizowany. Opłaca się sprowadzać także pojazdy elektryczne, które zwolnione są z konieczności uiszczenia opłaty akcyzowej.

Korzystnie jest także importować samochody zabytkowe. Takie pojazdy są z kolei zwolnione z opłaty akcyzowej oraz celnej.

Share.

About Author

Leave A Reply