Andrzej Bargiel ma koronawirusa. Polski narciarz w poniedziałek poinformował o tym w mediach społecznościowych. – No i mnie dorwało…zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa – napisał w poniedziałek Bargiel. 32-latek uspokoił swoich fanów i dodał, że czuje się dobrze, a obecnie przebywa na domowej kwarantannie. – Mam szczęście, bo czuję się dobrze, wiec oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest. Mam tu kilka zaległych spraw, więc ten czas poświęcę na ich nadrobienie – podkreślił 32-latek.

Trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie, a zarazem pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu świata – K2 (8611 m n.p.m.) zaapelował o rozsądek i przestrzegł, że COVID-19 może dopaść każdego człowieka.

– Bardzo Was proszę dbajmy o siebie nawzajem. Zniesione restrykcje nie oznaczają końca pandemii. Bądźmy rozsądni, nośmy maseczki, myjmy często ręce i zachowujmy dystans społeczny. Naprawdę każdy z nas może się zarazić. Do zobaczenia niebawem! – zakończył swój wpis Bargiel, który wielokrotnie stawiał czoła wielkim wyzwaniom, a oprócz sportowych dokonań może pochwalić się także służbą w TOPR.

Co ciekawe, Bargiel już w połowie marca, gdy udzielał wywiadu Jakubowi Radomskiemu z Przeglądu Sportowego przestrzegał inne osoby przed ewentualnym zakażeniem i choć nie zrezygnował całkowicie z treningów to podchodził do całej sprawy bardzo odpowiedzialnie.

– Ćwiczę na zewnątrz, mogę odbywać treningi w górach. W czasie wirusa możemy się ruszać poza domem, ale pamiętajmy, by wybierać miejsca, gdzie jest mało ludzi i ćwiczyć raczej w pojedynkę. Trenuję też w domu, gdzie mam swój trenażer – mówił wówczas nasz utytułowany zawodnik.

Warto podkreślić, że to już kolejny przypadek koronawirusa w świecie polskiego sportu i dyscyplinach zimowych. Wcześniej pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 miał Adam Małysz. Nasz legendarny skoczek narciarski, a obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim jakiś czas temu przekazał, że zwalczył wirusa i jest już w pełni zdrowy.

Share.

Leave A Reply