Od kiedy w 2017 roku na targach w Genewie zadebiutował nowy Abarth, nie cichną głosy zachwytu nad tym małym, szalenie zwinnym samochodem. Nazwa modelu nie jest przypadkowa. Pista oznacz „tor wyścigowy” i znakomicie odpowiada temu, co reprezentuje sobą włoska marka. Jeśli szukasz wrażeń, to ta maszyna jest dla Ciebie stworzona!

Młodość na czterech kółkach

Abarth 595 Pista to tak naprawdę ulepszona wersja popularnej „pięćsetki”. Zadbano, aby samochód nie tylko prezentował się stylowo, ale także w pełni odpowiadał oczekiwaniom młodych, żądnych emocji kierowców. Właśnie tak – model powstał  myślą o tych, którzy oprócz funkcjonalnego auta poszukują czegoś więcej, a mianowicie dawki niecodziennych wrażeń. Łączy w sobie cechy przypisywane sportowym maszynom: zacięcie, nieustępliwość, porządną dawkę adrenaliny. Tak wiele w tak niewielkim aucie? Oczywiście, że tak!

Poczuj się jak na torze wyścigowym

Pista, czyli „tor wyścigowy” – nazwa modelu to nie nadużycie. Twórcy nie sięgnęli po przenośnię. Ulepszona „pięćsetka” rzeczywiście potrafi przenieść kierowcę na tor. Daje mu mnóstwo narzędzi do tego, aby poczuć się jak na prawdziwym rajdzie. To zasługa niezawodnego silnika 1.4 T-Jet o mocy 160 KM  pozwalającego osiągać setkę w 7,3 sekundy i maksymalne przyspieszenie o wartości 216 km/h. Ale najlepsze dopiero przed nami. Prawdziwą gratką jest system Abarth Telemetry, dzięki któremu można kontrolować osiągi, a także dzielić się swoimi wynikami.

Nieocenionym wsparciem dla systemu jest multimedialny infotaiment umożliwiający wczytywanie tras największych torów wyścigowych na świecie. W tym momencie przed kierowcą otwierają się niezwykłe możliwości: nie tylko porównuje swoje osiągi z dotychczasowymi wynikami, ale na dodatek może tworzyć własne trasy i mierzyć uzyskiwany czas. To rozrywka na najwyższym poziomie dla prawdziwych koneserów. Abarth 595 Pista pozwala rozwijać umiejętności za kółkiem, analizować wyniki i cieszyć się z każdego pokonanego zakrętu.

Share.

About Author

Leave A Reply