Od 2014 roku crossover Fiat 500X jest liderem swojego segmentu we Włoszech i cały czas znajduje się na liście top 10 w Europie. Rekord został osiągnięty w zakładzie FCA w Melfi, w jednej z najbardziej innowacyjnych i najlepszych w swojej klasie fabryk sektora motoryzacyjnego na świecie.Rekordowy egzemplarz został wyprodukowany w wersji „120th” w dwukolorowej wersji nadwozia Tuxedo, absolutnej nowości modelu, dla uświetnienia 120 lat historii marki Fiat.

23 maja w zakładzie w Melfi został wyprodukowany Fiat 500X numer 500 000.Nowy rekord potwierdza sukces modelu, który od początku wprowadzenia na rynek w 2014 roku stał się liderem w swoim segmencie we Włoszech i stale znajduje się na liście top 10 w Europie.

Rekordowy egzemplarz został wyprodukowany w wersji „120°” i jest wyposażony w nową generację silników FireFly, o najwyższym poziomie wydajności, o mocy 150 KM oraz automatyczną skrzynię biegów DCT z podwójnym sprzęgłem. Seria specjalna 500X 120° została wprowadzona na rynek podczas Salonu Samochodowego w Genewie z okazji obchodów 120. urodzin marki Fiat i wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem, po raz pierwszy zastosowanym w 500X oraz 6-miesięcznym, bezpłatnym dostępem do Apple Music.

Rekord w produkcji Fiata 500X został osiągnięty w zakładzie FCA w Melfi, w jednej z najbardziej innowacyjnych fabryk sektora motoryzacyjnego na świecie, gdzie obecnie produkowane są modele Fiat 500X i Jeep Renegade, przeznaczone na eksport do ponad 100 krajów na świecie. Podczas 25-letniej działalności, w zakładzie FCA Melfi skoncentrowano się na tworzeniu wysokiej jakości produktów poprzez udoskonalone procesy produkcyjne i, przede wszystkim, poprzez zaangażowanie i kształcenie wysoko wyspecjalizowanych pracowników Akademii, dumy fabryki.

Za: FCA

Share.

About Author

Leave A Reply