Po dłuższej przerwie wracamy do recenzji wideorejestratorów od firmy Navitel. Do testu otrzymaliśmy wideorejestrator NR200NV, rejestrator tani, lekki, kompaktowy.

Wideorejestrator jest stosunkowo mały, posiada standardowy uchwyt na przyssawkę, który można bardzo wygodnie i stabilnie zamontować na przedniej szybie samochodu. Dużym plusem jest waga kamery, jest bardzo lekka, dzięki temu przyssawka utrzyma ją stabilnie w każdych warunkach bez strachu o nasze wnętrze.
Kamerka jest bardzo dobrze wykonana i prezentuje się naprawdę świetnie. Z racji swoich wymiarów zamontowałem ja za lusterkiem i uważam to miejsce za idealne. Warto zwrócić uwagę na kabel zasilający, który tu jest z prawej strony kamery. Jak dla mnie idealnym rozwiązaniem jest umieszczanie go na górze lub zrobienie opcji wyboru. Kabel podłączany od góry bardzo fajnie można ukryć w podsufitce, dzięki czemu kabel jest niewidoczny. Ale to taki drobny szczegół na jaki zwracam uwagę przy każdej kamerze. Cały czas wzorem dla mnie jest model R600, którego testowałem i tam możemy podłączyć ładowanie z boku lub od góry.

NAVITEL NR200NV posiada 2-calowy ekran o rozdzielczości 480×240, sensor SC2363 (night vision), obiektyw z czterowarstwowym szkłem, zapewniającym wysoką jakość nagrań wideo. Urządzenie nagrywa obraz w jakości FullHD 1920×1280 z szybkością 30 klatek na sekundę pod kątem 120 stopni.

Jakość nagrać dziennych jest bardzo dobra. Szczegóły, kontrast są zadowalające. Filmy nocne również są dobrej jakości. Oczywiście trudniej wyłapać szczegóły ale mając na uwadzę cenę urządzenia, powinniśmy być zadowoleni.

W zestawie otrzymujemy ładowarkę samochodową z długim kablem zakończonym wtyczką mini-usb, kabel USB – mini-usb, ściereczkę, instrukcję obsługi oraz voucher z 12-miesięcznym kluczem licencyjnym, który umożliwia zainstalowanie aplikacji Navitel Navigator z mapami 43 państw europejskich, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy. Na dole kamery mamy slot karty microSD (do 64GB) i klawisz wyłączania. Na lewym boku klawisze Menu, góra/dół i przycisk OK.

Interfejs jest dość prosty i przejrzysty. Z ważnych ustawień wspomnieć należy o wbudowanym G-Sensorze, który chroni i zachowuje istotne nagrania na wypadek nagłego przyspieszenia, hamowania czy kolizji. Jeżeli urządzenie podłączone jest do stałego źródła zasilania, zacznie nagrywać automatycznie po włączeniu zapłonu.

Specyfikacja:
Ekran Wielkość ekranu 2″
Rozdzielczość 480х240

Wideorejestrator Sensor SC2363 (night vision)
Rozdzielczość wideo 1920х1080 FullHD (30 fps)
Kąt nagrywania 120°
Rodzaj soczewki 4-warstwowe szkło
Format wideo MOV (H.264)
Format zdjęć JPG
Długość nagrań wideo 1/3/5 min
Nagrywanie w pętli tak
Nadpisywanie nagrań tak

Cechy
Auto-Start tak
G-sensor tak
Detekcja ruchu tak
Tryb parkingowy tak
Nagrywanie dźwięku tak

Ogólne
Procesor MSTAR MSC8336
Interfejsy mini USB
Obsługa kart microSD do 64 GB
Sposób montażu przyssawka
Głośnik tak
Mikrofon tak
Zasilanie (12-24 V 1.5 A) USB 2.0 DC5V 1.5A
Bateria Li-Pol 180mAh 3.7V
Kolor czarny

Dodatkowa licencja nawigacyjna
mapy Europy, Rosja, Białoruś, Kazachstan, Ukraina (12 miesięcy)

Gwarancja 24 miesiące.

Podsumowując NAVITEL NR200NV to bardzo rozsądna i dobra propozycja. Już za 130zł otrzymujemy dobry i ładny wideorejestrator.

 

MB

129
8.1

Ocena końcowa

8.1/10

Zalety

  • Lekki i mały
  • Dobrze wykonany
  • Cena

Wady

  • Średnia jakość w nocy
Share.

1 komentarz

  1. Ocena końcowa

    6

    No jak za 129 to chyba nie można oczekiwać szałowej jakości. Wg mnie jest całkiem spoko.

Leave A Reply