Trzy samochody, które uczestniczyły w tragicznym wypadku koło Dolnego Kubina, wciąż pozostają na parkingu słowackiej policji. Specjaliści starają się wydobyć z nich wszelkie możliwe dane, które pozwolą na ich wykorzystanie w procesie dowodowym.

Wszystkie trzy auta – Mercedes-AMG C43, Ferrari i Porsche Cayenne (z pięciu uczestniczących w tej szaleńczej jeździe) zostały zatrzymane przez słowacką policję i poddawane są szczegółowej kontroli.

W areszcie przebywa kierowca Porsche 42-letni Marcin L., za kaucją 20 tys. euro został zwolniony Adam S. – kierowca Ferrari, a tylko 150 euro mandatu zapłacił Łukasz K. – również zwolniony, kierowca Mercedesa. Można jednak oczekiwać, że także obaj zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za tragedię, w której życie stracił 57-letni kierowca Fabii Combi.

Warto dodać, iż Mercedes-AMG należy do polskiego importera i był użyczany do dziennikarskich testów. Tym razem udostępniono go Łukaszowi K., organizatorowi imprez z udziałem luksusowych i szybkich samochodów. Pozostałe samochody należą do prywatnych właścicieli. Nie ma informacji, kiedy słowacka policja je zwróci.

Za: Onet

Share.

About Author

Leave A Reply