Pojazdy wykorzystywane w branży transportowej nie mają łatwego życia. Busy i samochody dostawcze przemierzają dziennie setki kilometrów, co przekłada się na szybsze zużycie części. Jesteś właścicielem firmy i chcesz ograniczyć ilość kosztownych awarii? Poszukujesz wiedzy, jak dbać o auta, aby utrzymać je w nienagannej kondycji na długie lata? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sprawdzone sposoby na wydłużenie żywotności podzespołów motoryzacyjnych. Zapraszamy do lektury!

Pamiętaj o regularnych przeglądach technicznych

Jeśli odwiedzasz warsztat samochodowy tylko wtedy, gdy przytrafi Ci się jakaś awaria, zmień to podejście! Twoje auto potrzebuje regularnych kontroli. Roczne przeglądy okresowe są wystarczające w przypadku właścicieli pojazdów osobowych, jednak nie dla zarządzających flotą busów. Nie ryzykuj uszkodzenia kluczowych części do busów tylko dlatego, że chciałeś zaoszczędzić parę złotych na serwisie przed dłuższą trasą.

Jakie elementy są szczególnie narażone na awarie? Oto lista układów, które powinny być weryfikowane przez mechanika maksymalnie co 10 tysięcy kilometrów:

  • zawieszenie,
  • przekładnia kierownicza,
  • poziom płynów eksploatacyjnych w busie,
  • stan klocków i tarcz hamulcowych,

Często sprawdzaj poziom oleju silnikowego

Zakup najlepszych części do busów w Lublinie na nic się nie zda, jeśli w silniku nagle zabraknie oleju! Chcesz cieszyć się niezakłóconą pracą jednostki napędowej przez setki tysięcy kilometrów? Pamiętaj o regularnej wymianie i kontroli oleju!

Wypłukanie starych złogów olejowych jest warunkiem utrzymaniem grubego filmu w tłokach i skutecznego odprowadzania zanieczyszczeń. Intensywna jazda po autostradzie sprawia, że interwały zalecane przez producentów należy znacznie skrócić. W przypadku busów i samochodów dostawczych warto zacieśnić okresy między wymianami do około 8000 kilometrów.

Kontroluj masę załadunku

Pokusa upakowania kilkudziesięciu kilogramów więcej jest często trudna do odparcia. Jednak długofalowe koszty takiego działania znacznie przewyższają iluzoryczne korzyści. Ładunek niezgodny z DMC pojazdu naraża części zawieszenia na uszkodzenie, a także zmienia parametry przyczepności do nawierzchni i zachowania samochodu na zakrętach. Działaj zgodnie z przepisami, a zagwarantujesz sobie bezpieczeństwo i wydłużysz cykl życia auta dostawczego.

Zaplanuj cykliczne czyszczenie wnętrza

Wydaje Ci się to oczywiste? Niestety, wciąż wielu użytkowników samochodów dostawczych pobieżnie traktuje czystość wnętrza i części kokpitu. Tymczasem zalegające śmieci, kurz, piach i wilgoć to nie tylko problem estetyczny, lecz poważne zagrożenie dla zdrowia. Pleśń i bakterie, które chętnie bytują w kratkach wentylacyjnych, dostają się do dróg oddechowych i wywołują rozmaite infekcje.

Zaplanuj odkurzanie i mycie wnętrza specjalistycznymi środkami. Pozbądź się uciążliwych zapachów, a podróżowanie busem stanie się o wiele przyjemniejsze.

Kupuj części u zaufanych dostawców

Sumiennie wypełniasz wszystkie powyższe czynności, a mimo to przytrafiła Ci się awaria? Jeśli szukasz sprawdzonych i tanich komponentów, odwiedź sklep VanKing i wybierz produkt dopasowany do modelu Twojego samochodu dostawczego.

Share.

Leave A Reply