Na polskich ulicach możemy spotkać Porsche, Ferrari, Lamborghini czy nawet Bugatti. Ale czy ktoś z was widział Pagani? No właśnie, nawet wśród supersportowych samochodów które są unikatowe Pagani jest białym krukiem. Jest to drugi model mieszczącej się we włoskiej Modenie manufaktury. Podobnie jak pierwszy – Zonda zasilany jest racjonalnym niemieckim silnikiem AMG V12 o pojemności 6 litrów, który dysponuje mocą 730 KM i pozwala na przyspieszenie do 100km/h w 3,5 sekundy kończąc przyspieszanie na 370km/h. Jednak reszta czyli zarówno nadwozie, podwozie i wnętrze to już prawdziwie włoska robota.

Nazwa pochodzi od boga wiatru Huayra-tata i nic dziwnego, gdyż do świetnego trzymania się drogi wykorzystuje aktywną aerodynamikę. Zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz wykorzystano sporo karbonu, który niemalowany,  jest łatwo dostrzegalny. Jednak oprócz niego samochód zbudowany jest z karbotanium czyli połączenia kompozytów węglowych z tytanem.

Prezentowany egzemplarz został zakupiony przez pierwszego właściciela w Hiszpanii w okolicach Malagi 27 Maja 2015 roku i wykorzystywany był tylko na specjalne okazje dlatego też przebieg wynosi niewiele ponad 2300km

Samochód dostępny na mobile.de

Share.

Leave A Reply