Zespół Mercedes ujawnił malowanie bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1. Króluje w nim kolor czarny, a to ma na celu wsparcie walki z rasizmem i ruchu #BlackLivesMatter. Pierwszy wyścig już w najbliższą niedzielę na torze w Austrii.

W Formule 1 toczy się dyskusja związana z wsparciem dla osób wykluczonych – chociażby czarnoskórych czy przedstawicieli społeczności LGBT. F1 ogłosiła start kampanii #WeRaceAsOne, która ma wspierać poszkodowanych i prowadzić do wyrównania szans różnych mniejszości.

Bardzo mocno w temat walki z rasizmem zaangażował się też Lewis Hamilton, który jako jedyny czarnoskóry kierowca w F1 wielokrotnie był ofiarą prześladowania ze względu na kolor skóry. Aktualny mistrz świata Formuły 1 m.in. pojawił się na proteście na ulicach Londynu, kilkukrotnie wsparł akcję Black Lives Matter, założył też specjalne stowarzyszenie mające wspierać osoby wykluczone.

Teraz o krok dalej poszedł Mercedes. Niemiecki zespół na niespełna tydzień przed wznowieniem sezonu F1 postanowił zmienić kolorystykę swojej maszyny. Model W11 będzie pomalowany na czarno. „W ten sposób chcemy wspierać różnorodność – nie tylko w naszym zespole, ale też w całej dyscyplinie. Wysyłamy sygnał, by sport zaangażował się w walkę z rasizmem i dyskryminacją” – ogłosił Mercedes.

Share.

Leave A Reply