Kupowanie używanych części i akcesoriów do swojego auta to nie taka prosta sprawa jak może się wydawać. Wbrew pozorom musimy tutaj zwrócić uwagę na szereg aspektów. Najlepiej kupować używane części samochodowe od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że zakupiony produkt jest zgodny z opisem. Poznaj 4 najważniejsze aspekty, o których trzeba wiedzieć, kupując używane części do samochodu.

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując używane części do samochodu

Czy używane części są oryginalne?

Oryginalne części do samochodów dostępne są przede wszystkim w autoryzowanych serwisach samochodowych. Jak można się domyślić, przez to są one też bardzo drogie. Z tego powodu coraz mniej osób decyduje się je wybierać. Alternatywą są części używane, ale tylko takie, które również są oryginalne. Może to być świetny sposób na oszczędność. Dlatego właśnie koniecznie sprawdź, czy wybrana część samochodowa posiada logo danej marki samochodu.

Jaka jest różnica w cenie między częściami używanymi a oryginalnymi?

Inną kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest również ta związana z porównaniem potencjalnych kosztów za oba rodzaje części. Sprawdź lub zapytaj się mechanika, ile będzie kosztowała część używana, a ile wyniesie Cię zakupienie oryginału. Być może cena tego drugiego nie będzie poza Twoim zasięgiem lub też różnica będzie dość niewielka. W takich sytuacjach koniecznie postaw na oryginalne części. W przeciwnym wypadku rozsądniejsze pod względem finansowym stanie się wybranie części używanej.

Jaka jest jakość części używanych do samochodu?

Nie możesz zapomnieć o tym, żeby zwrócić uwagę na jakość używanej części. Pomoc możesz uzyskać u doradców w sklepie, czytając opisy produktów, a najlepiej także u zaprzyjaźnionego mechanika. Wiele sklepów internetowych z używanymi częściami oferuje także gwarancję i oczywiście możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Dlatego też zaraz po zakupieniu części sprawdź jakość zakupionego produktu, aby przekonać się, czy nadaje się do zamontowania w Twoim aucie.

Dane techniczne i dopasowanie części do swojego auta

Oczywiście podczas kupowania jakichkolwiek części samochodowych koniecznie musisz kierować się takimi aspektami, jak:

  • rocznik auta,
  • pojemność,
  • rodzaj nadwozia.

Oprócz tego bardzo ważne jest także poznanie numeru identyfikacyjnego pojazdu VIN. Na jego podstawie dowiesz się, który model będzie odpowiedni i idealnie dopasujesz go do Twojego samochodu. Jest to bardzo duże ułatwienie dla kierowców, którzy dotychczas nie mieli potrzeby zakupu części lub nie znają się bardziej na motoryzacji. Dlatego na stronach sprzedające części z używanych samochodów praktycznie zawsze znajdziesz taką wyszukiwarkę po numerze VIN.

Koniecznie kupuj używane części jedynie w sprawdzonych i wiarygodnych miejscach czy to internetowych, czy też stacjonarnych, żeby mieć pewność, że faktycznie są one sprawne i będą dobrze dopasowane do twojego modelu samochodu. Wtedy będziesz w stanie znacznie zaoszczędzić na naprawie swoje auta.

Materiał zewnętrzny

Share.

Leave A Reply