Mecz Polska Włochy: W okolicach Stadionu Śląskiego będą dziś duże utrudnienia w ruchu. Najlepiej na spotkanie wybrać się darmowym transportem publicznym, jednak jeśli ktoś jedzie na mecz autem, to musi liczyć się z tym, że będzie miał problemy z parkingiem. Auta nie będzie można zostawić na osiedlu Tysiąclecia, a do parkowania w Parku Śląskim potrzebny jest kupiony przez internet bilet.

W związku z meczem Polska Włochy Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe na to wydarzenia. Wcześniej trzeba jednak zakupić specjalny bilet pod adresem: https://www.ticketmaster.pl/event/9205 Kupiony bilet parkingowy trzeba wydrukować oraz kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS, które są podane na bilecie.

Jeśli nie posiadasz dla swojego pojazdu biletu parkingowego, nie przyjeżdżaj samochodem w okolice Stadionu Śląskiego ani Parku Śląskiego, w dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zaparkowania na terenie Parku Śląskiego oraz w otoczeniu Stadionu Śląskiego bez wykupionego wcześniej i wydrukowanego biletu parkingowego. – Informuje Stadion Śląski

MECZ POLSKA WŁOCHY: STREFY PARKINGOWE STADION ŚLĄSKI/PARK ŚLĄSKI:

 • Strefa Parkingowa P10: Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie Współrzędne GPS: 50.300544, 18.980898 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
 • Strefa Parkingowa P11: Wjazd od ul. Bytkowskiej w Siemianowicach Śląskich Współrzędne GPS: 50.294995, 19.004015 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
 • Strefa Parkingowa P12: Wjazd od ul. Złotej w Katowicach Współrzędne GPS: 50.277224, 18.999860 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
 • Strefa Parkingowa P13 Teren dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich Współrzędne GPS: 50.291011, 19.005487
 • Strefa parkingowa wyłącznie dla autobusów oraz busów
REGULAMIN PARKOWANIA NA TERENIE PARKU ŚLĄSKIEGO
 1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
 2. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy jest tylko i wyłączenie za okazaniem ważnego biletu parkingowego.
 3. Wjazd do Strefy Parkingowej możliwy w dniu imprezy od godziny 16:00 do 21:00.
 4. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych o numerach P10, P11, P12 w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób. Próba wjazdu pojazdem, który wykracza poza w/w limity powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
 5. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefie Parkingowej P13 w dniu imprezy dotyczy, tylko i wyłącznie pojazdów powyżej 3,5 t DMC (Autobusy, Busy). Próba wjazdu pojazdem, który nie spełnia w/w limitów powoduje utratę ważności biletu parkingowego bez możliwości wjazdu do strefy parkingowej oraz utratę możliwości ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów zakupu biletu.
 6. Bilety parkingowe wykupywane są na konkretne Strefy Parkingowe. Po wykupieniu biletu należy kierować się do właściwych wjazdów do Stref Parkingowych, zgodnie z mapą załączoną do biletu i zamieszczonymi na mapie współrzędnymi GPS poszczególnych wjazdów. Nie ma możliwości przemieszczania się między strefami wewnątrz terenu Parku Śląskiego
 7. Prosimy o wydruk biletów parkingowych, gdyż w okolicach dojazdu to Stref Parkingowych, obowiązkowe będzie okazanie go służbą Policji kierującej ruchem na drogach dojazdowych do stref parkingowych, czyli jeszcze przed wjazdem do Strefy Parkingowej i miejsca skanowania biletu parkingowego. Na drogach dojazdowych do Stref Parkingowych, wydrukowany bilet musi zostać umieszczony za przednią szybą pojazdu.
 8. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej. Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
 9. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej.
 10. Sugerujemy wcześniejszy przyjazd do Stref Parkingowych.
Główne zalecenia dla kierowców:
 • Wjazd do Parku Śląskiego tylko za okazaniem biletu lub zezwolenia
 • Na mecz najlepiej dojechać transportem publicznym
 • Należy dostosowywać się do zaleceń służb parkingowych
 • Bieżące informacje będą podawane na kanałach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego\

za: Dziennik Zachodni

Share.

About Author

Leave A Reply