Obecnie większość właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z oferty leasingu samochodu dostawczego. Teraz taka forma pozyskania pojazdu dostępna jest też bezpośrednio w salonach dealerskich!

 Leasing nie jest formą finansowania pozwalającą firmie na uzyskanie samochodu na własność, ale na jego wypożyczenie, a dokładnie wyleasingowanie. Oferta polega w tym przypadku na wynajęciu auta na określony czas, najczęściej 2-5 lat, w zamian za płatność rat leasingowych.

Przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z dwóch form:

  • leasing operacyjny – wówczas opłaty leasingowe zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu, pojazd może być wykupiony we wskazanej cenie po zakończeniu umowy leasingowej
  • leasing finansowy – do kosztów uzyskania przychodu zalicza się tylko część raty leasingowej stanowiącej odsetki i dodatkowo odpisy amortyzacyjne, nie ma także opcji wykupu pojazdu po zakończeniu umowy

Decyzja o doborze najkorzystniejszej formy leasingu zależy w tym przypadku od klienta. W razie potrzeby można skorzystać z porad specjalistów.

Leasing dla firmy dostępny także u dealera

Aktualnie po leasing można udać się bezpośrednio do firm zajmujących się leasingiem, jak również można skorzystać z usług leasingu bezpośrednio w salonach samochodowych sprzedających auta używane.

Taka opcja dostępna jest między innymi w salonach Forda, w których klient może uzyskać leasing na takie modele jak Ford Tourneo Connect czy popularny Ford Transit w różnych wariantach.

Wówczas wszystkie formalności załatwiamy bezpośrednio w salonie dealerskim, dlatego klient nie ma już potrzeby udawania się osobno do placówki firmy leasingowej. Marki mają własne oferty leasingu pozwalające na pozyskanie samochodu na korzystnych warunkach.

Wyleasingujesz także auta używane

W salonach dealerskich można skorzystać nie tylko z usług leasingu samochodów nowych, ale również można otrzymać w leasing auto używane. W tym przypadku trzeba pamiętać jednak o tym, że łączny czas leasingu oraz wiek samochodu nie mogą przekroczyć określonego limitu, na ogół 10 lat.

Share.

About Author

Leave A Reply