OMODA 5 jest jednym z najczęściej eksportowanych modeli z Chin – w kwietniu sprzedaż poza domowy rynek osiągneła 10 781 sztuk, co jest wzrostem o 9 procent w stosunku do marca. Po raz pierwszy sprzedaż przekroczyła 10 000 sztuk w jednym miesiącu. Niedługo ta liczba będzie jeszcze większa, ponieważ na jesieni auto trafi do sprzedaży w Polsce.

OMODA, jako nowa marka, została stworzona z myślą o użytkownikach na całym świecie i została przyjęta przez klientów z dużym uznaniem. W kwietniu model OMODA 5 odniósł znaczący sukces sprzedażowy na nowych rynkach, takich jak Europa Wschodnia i Meksyk, zdobywając pierwsze miejsce w swoim segmencie. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku, całkowity eksport modelu OMODA 5 wyniósł 37 895 sztuk.

Maj dla marki OMODA również stał pod hasłem ekspansji zagranicznej i dostarczania pojazdów klientom spoza Chin:

  • 16 maja odbyła się oficjalna premiera samochodu w Meksyku;
  • 18 maja pierwsza partia nowych pojazdów OMODA została wysłana z Szanghaju do Hiszpanii. Do Europy kontynentalnej dotrą 45 dni później.

Jednym z kolejnych przystanków chińskiego producenta jest Polska. OMODA 5 będzie pierwszym modelem dostępnym w naszym kraju. Pierwsze zamówienia będzie można składać jeszcze w 2023 roku. Auto zadebiutuje z silnikiem 1.6 TGDI o mocy 197 KM i automatyczną skrzynią biegów, która będzie napędzała przednią oś. Kolejnym modelem, który pojawi się na polskim rynku jest elektryczna wersja OMODA 5 EV.

Po debiucie modeli OMODA 5 i 5 EV w Polsce, do grona oferowanych samochodów dołączy również druga marka producenta – JAECOO z większymi modelami J7 i J9, które będą dostępne kolejno w pierwszym i drugim kwartale 2024 roku.

Share.

Leave A Reply