Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej w Chorzowie i katowickiej komendy wojewódzkiej zorganizowali warsztaty „Kierowca 60 PLUS – 40 lat minęło. Doświadczenie, a Rutyna…”. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Spotkanie odbyło się na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali wykładów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowców po 60 roku życia, mieli również okazję przypomnieć sobie aktualne przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto policjanci instruowali jak bezpiecznie poruszać się po newralgicznych skrzyżowaniach w aglomeracji śląskiej, a także pokazali jak wygląda ręczna regulacja ruchem, przypominając jak zachować się w przypadku nadawanych przez policjanta sygnałów. Uczestnicy mogli również sprawdzić swoje umiejętności w kierowaniu pojazdami wyposażonymi w troleje, czyli symulatory poślizgu.

 

Psycholog transportu rozmawiał z kierowcami o zmianach mentalnych i biologicznych zachodzących w tym wieku oraz ich wpływie na prowadzenie pojazdów. Na placu manewrowym można było podszkolić się i sprawdzić swoje umiejętności w płynnym prowadzeniu samochodu, jak również zobaczyć reakcję pojazdu w sytuacji poślizgu, czy dachowania. Każdy z uczestników otrzymał odblaskową kamizelkę oraz inne gadżety przygotowane przez partnerów akcji.

Policja dziękuje współorganizatorom tego projektu: Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Katowicach, Straży Miejskiej w Chorzowie, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Chorzowie, MZUiM w Chorzowie oraz Stadionu Śląskiego, za zaangażowanie i wsparcie.

Za: Policja Śląska

Share.

Leave A Reply