Zmiana opon zimowych na letnie jest ważna, by poprawić komfort jazdy po ciepłej i suchej nawierzchni. Dzięki nim zwiększa się przyczepność samochodu do drogi oraz polepsza dynamikę jazdy w sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli zamierzasz zmienić opony na letnie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. 

1. Opony dostosowane do potrzeb

2. Sprawdzony producent to podstawa

3. Techniczne innowacje

4. Odpowiedni typ bieżnika

Opony letnie spełniają swoje funkcje, jedynie gdy są prawidłowo dobrane do posiadanego samochodu i potrzeb konkretnego kierowcy. Tylko takie opony będą w pełni funkcjonalne, a ich żywotność zadowalająca. Na co zwrócić uwagę, by wybrać solidne opony letnie? Sprawdź, co jest najważniejsze, gdy odwiedzasz sklep internetowy z oponami.

Opony dostosowane do potrzeb

Pierwszą kwestią istotną przy zakupie opon letnich jest realne określenie własnych potrzeb. Niektórzy kierowcy chcą wybrać jak najdroższe opony z najlepszymi parametrami, nie biorąc przy tym pod uwagę, że taki wydatek jest w ich przypadku zbędny. Jeśli na co dzień jeździ się klasycznym autem osobowym głównie po mieście, wybór drogich opon sportowych to przesada. Drogie ogumienie w żaden sposób nie przyda się użytkownikowi i nie poprawi komfortu jazdy. W przypadku częstego podróżowania po bezdrożach w samochodzie typu SUV, warto rozważyć za to zakup opon dedykowanych do aut terenowych. Ich parametry są dokładnie dopracowane, co sprawia, że lepiej sprawdzają się w trudnym terenie. Sprawdź różne typy opon na https://noweopony.pl/

Sprawdzony producent to podstawa

Cena jest istotnym czynnikiem przy wyborze konkretnych opon letnich z oferty takiej jak https://noweopony.pl/opony/letnie,, jednak skupianie się wyłącznie na niej jest złym pomysłem. Opony dostępne w dyskontach i marketach są tanie, jednak ich koszt wynika z oszczędności na materiałach konstrukcyjnych. Ubogi skład gumy negatywnie wpływa na jej trwałość i komfort prowadzenia samochodu. Wartymi zakupu są wyłącznie modele tworzone przez renomowanych producentów. Jedynie sprawdzone koncerny oferują ogumienie, które posłuży przez wiele sezonów i zapewni bezpieczeństwo na drodze.

Techniczne innowacje

Przed zakupem opon powinno się zwrócić uwagę również na techniczne innowacje w ich konstrukcji. Rowki i lamele w bieżniku są wykonywane w wielu technologiach. Najnowsze z nich efektywnie odprowadzają wodę w czasie ulewnej letniej burzy, umożliwiając bezpieczne kontynuowanie jazdy po autostradzie lub drodze ekspresowej. Dobrym wyborem są modele ograniczające poślizg w czasie hamowania.

Równie istotna jest jakość ogumienia, która zależy od rodzaju mieszkanki użytej do jego wykonania. Większa zawartość krzemionki sprawia, że opona jest solidniejsza. Ponadto warto przyjrzeć się konstrukcji, która powinna utrzymywać obciążenie w przypadku hamowania. Na koniec powinno się zapoznać z indeksem prędkości opony. Jego zawyżanie nie ma sensu, gdyż indeks powinien odpowiadać rzeczywistym prędkościom jazdy.

Odpowiedni typ bieżnika

W letnich oponach do większości aut osobowych bieżnik powinien mieć taki sam wzór na obu połowach. Bardziej zaawansowany układ rowków i lameli przydaje się wyłącznie w przypadku samochodów o większej mocy. Rozsądnym wyborem są modele z licznymi nacięciami, za pomocą których efektywnie odprowadza się wodę, zwiększa przyczepność w zakrętach i podczas szybkiej jazdy. Zamiast takich opon można zdecydować się na komplety z bieżnikiem kierunkowym w kształcie litery V. Taki wzór bieżnika ułatwia bezpieczne hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni.

Share.

Leave A Reply