Na autostradzie A4 na 250. kilometrze trasy – w okolicach węzła Krapkowice – spaliła się naczepa z granulatem tworzyw sztucznych. Utrudnienia w ruchu w kierunku Katowic mogą potrwać do końca dnia. – Tylko jeden pas jest przejezdny. Drugi będzie odblokowany w godzinach nocnych, kiedy usuniemy spalony pojazd. Zatoru nie ma – poinformowała Onet GDDKiA. Zdjęcia z wypadku opublikowała OSP Odrowąż.

Słup dymu z płonącego granulat tworzywa sztucznego był widoczny z kilku kilometrów. – Nie są znane przyczyny zdarzenia – mówi oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Kierowca zauważył ogień, zdążył odczepić ciągnik. Nic mu się nie stało. Sytuacja jest już opanowana – dodaje dyżurny KW PSP. W akcji wzięło udział w sumie sześć zastępów straży pożarnej.

„Pas drogi w miejscu wypadku będzie musiał być naprawiony, bo asfalt został wypalony” – informuje „Dziennik Zachodni” W wyniku zablokowania trasy wielokilometrowe korki odnotowano na opolskim odcinku autostrady – w rejonie Gogolina.Dyżurny straży pożarnej w Krapkowicach wysłał na miejsce zdarzenia pierwszych strażaków około godz. 13.32. Straż informuje, że pożar udało się ugasic ok. godz. 15.

Za: Onet / Dziennik Zachodni,  OSP

 

Share.

About Author

Leave A Reply