Tego samochodu nie trzeba przedstawiać. Druga generacja słynnego Forda GT stała się jeszcze bardziej popularna po filmie Le Mans ’66 znanym też jako Ford v Ferrari. W którym to na zlecenie Henry’ego Forda II amerykański projektant Carroll Shelby i brytyjski kierowca Ken Miles stawiają wyzwanie włoskiej potędze jaka jest Ferrari i wygrywają tytułowy wyścig. A robią to w przodku Forda GT, w Fordzie GT40. W którym liczba 40 pochodzi od wymiarów samochodu mającego jedynie 40 cali wysokości.

Samochód jest również znany z innego powodu. O ile dobrze policzyłem, są takie trzy w Polsce a jednym właścicieli jest popularny na Instagramie i Facebooku Szymon Banaś aka Cars Project. Co więcej prezentowany przeze mnie samochód jest w identycznym szarym kolorze.

Prezentowany egzemplarz pochodzi z Hiszpanii, przejechał zaledwie 300km a data pierwszej rejestracji to rok 2018. Tak więc można powiedzieć, że samochód nie jest jeszcze dotarty. Tak jak legendarny przodek równiez ma  około 40 cali wysokości i napędzany jest silnikiem o swojsko brzmiącej nazwie EcoBoost (tak, zupełnie jak silnik w popularnym Focusie). Z tym że ten, widlasty, podwójnie doładowany, sześciocylindrowy ma aż 656KM i 746Nm. pozwalając rozpędzić tego potwora do 348 km/h.

Więc jeśli chcecie mieć EcoBoosta, a macie do wydania trochę więcej pieniędzy niż na Focusa to GT II jest świetną propozycją. Tym bardziej, że ceny tych samochodów powinny tylko rosnąć, gdyż powstało ich zaledwie 500 sztuk a chętnych do zakupu było aż 7000.

Link do ogłoszenia: https://www.autoscout24.pl/oferta/ford-gt-ecoboost-v6-benzyna-szary-93725de0-18a8-4830-9b61-ad318cbcbf88?ipc=opt_listings&ipl=list_page_link

 

Opis ze strony:

VEHÍCULO IMPORTADO DE ALEMANIA POR ENCARGO.
PLAZO DE ENTREGA 20 DÍAS.
PRECIO TOTAL PUESTO EN ESPAÑA MATRICULADO Y TRANSFERIDO.: 951.900€
(GARANTÍA OFICIAL INCLUIDA)
* Nos dedicamos exclusivamente desde el año 2007 a la Importación de Vehículos de Alta Gama de Alemania por encargo para Profesionales y Particulares.
(Audi, BMW, Mercedes, Porsche, VW, Ferrari, Lamborghini, McLaren, Maserati, Aston Martin, Bentley, Land Rover, Jaguar, Rolls-Royce, Ford, Tesla..Etc..)
Plazo de entrega 20 días desde su pago y reserva mediante Contrato y Transferencia Bancaria.
Forma de pago : 70% a la Firma del Contrato y resto a la entrega.
Factura REBU.
(Régimen Especial de Bienes Usados) IVA Incluido pero NO Deducible.
Nuestro Servicio Integral de Importación incluye la entrega en cualquier punto de España Matriculado y Transferido.
(Garantía Oficial 1 aňo Incluida)
Todos nuestros vehículos proceden de Servicios Oficiales de cada Marca ó Representantes Autorizados de la misma.
Todos nuestros vehículos disponen de:
Certificado de Conformidad Europeo. Certificado de Kilometraje.
Certificado de No Siniestralidad.
Libro de Mantenimiento y Revisiones en orden.
ITV
Se entregan en Perfecto Estado.
NOTAS : 1) No aceptamos otros vehículos como parte de pago.
2) Disponemos de un Servicio de Financiación para Particulares a través del Banco Santander.
3) Consulta Presupuesto sin Compromiso.Luis Carratalá
Import & Business Manager
Luis.carratala@hotmail.es
Madrid (Spain)
684-14-20-72 www.luiscarratalaimport.es
Instagram : Luis_Carratala_Import

Share.

Leave A Reply