Quick detailer to jeden z najpopularniejszych produktów do auto detailingu. Jest prosty w użyciu oraz zapewnia natychmiastowy efekt na powłoce lakierniczej pojazdu. W jakim celu właściwie stosuje się quick detailer? W jaki sposób używać preparat w celu osiągnięcia zadowalających efektów? Postaramy się przedstawić zwięźle kilka cennych wskazówek na temat pielęgnacji samochodu z użyciem preparatu typu Quick Detailer.

Słowem wstępu

Każdy właściciel samochodu myje swoje auto – czasem częściej, czasem rzadziej. Jednak nie każdy wie, że myjki bezdotykowe usuwają tylko powierzchowny brud, który dodatkowo znika tylko częściowo. Takie mycie samochodu jest dobre jedynie, kiedy korzystamy z niego okazyjnie, albo zmywamy z auta po prostu warstwę kurzu. Jeśli nasza karoseria jest mocno zabrudzona, to tego rodzaju czynność jest właściwie bezcelowa. Innym rozwiązaniem jest myjnia automatyczna. Niestety, przy bardziej zabrudzonych autach ryzykujemy zarysowania, które mogą być wynikiem zastałego brudu lub zbyt intensywnej pracy elementów czyszczących. Co więc będzie najlepsze? Oczywiście mycie ręczne!

Jak działa quick detailer?

Nic nie zastąpi dokładnego, ręcznego mycia samochodu, które pozwala na dopieszczenie każdego elementu karoserii. Oczywiście samo czyszczenie lakieru to nie wszystko. Ostatnim krokiem, który sprawi, że nasz lakier będzie wyglądał naprawdę świetnie, będzie zastosowanie specjalnego preparatu quick detailer. Jest to propozycja dla osób, które chcą po myciu zabezpieczyć lakier, dając mu szansę na lepszy wygląd, ale nie chcą poświęcać na jego nakładanie zbyt dużo czasu. Quick detailer to preparat, który nakłada się zdecydowanie szybciej i łatwiej niż wosk, jednakże efekty estetyczne są bardzo podobne. Preparat nakłada się przede wszystkim po to, aby nasz lakier wyglądał lepiej. Dzięki niemu kolor auta stanie się głębszy, ryski przestaną być widoczne, a kwaśny deszcze nie pozostawi nieprzyjemnych śladów w postaci zasychających kropelek. Quick detailer warto nakładać między woskowaniami, co pozwoli znacznie wydłużyć wytrzymałość wosku. Dla przykładu, jeśli woskowaliśmy samochód po jego ostatnim myciu, warto zastosować quick detailer przez kolejne dwa mycia, zanim znów skusimy się na wosk. Dzięki temu oszczędzamy czas, a nasz samochód cały czas wygląda świetnie.

Gzie można nabyć quick detailer?

Istnieje szereg specjalistycznych sklepów z kosmetykami samochodowymi, takie jak np CarGeek.pl, które w swojej ofercie mają produkty do auto detailingowego mycia samochodu. Alternatywną możliwością jest przeszukanie listy ofert w serwisie aukcyjnym Allegro, bądź sprawdzenie dostępności w lokalnym sklepie motoryzacyjnym. Należy jednak pamiętać, że tylko specjalistyczne sklepy zapewnią nam dostęp do quick detailerów z najwyższej półki. Dla osób nieobeznanych w temacie równie pomocna może okazać się doświadczona obsługa.

O czym należy pamiętać, stosując quick detailer?

Opisywany preparat należy nakładać jedynie na porządnie umyty samochód. Dlaczego? Ponieważ wciera się go w lakier. Owszem, miękką szmatką, ale jednak wciera. Jeśli lakier będzie miał na powierzchni drobinki piasku, bardzo szybko porysujemy powierzchnię, tworząc na niej mało estetyczne, nieregularne kółka. Warto też pamiętać o używaniu preparatu w ciepły dzień, ale w zacienionym miejscu – jeśli będziemy go nakładać w pełnym nasłonecznieniu, bardzo szybko wyschnie, bardzo utrudniając nam tym pracę. Ostatecznie warto go też nakładać na jeden element, a nie na cały samochód od razu. Po nałożeniu zajmujemy się wtarciem preparatu w maskę jedynie na określonym, mniejszym obszarze, dzięki czemu nie musimy się spieszyć i praca będzie wykonana dokładniej. Quick detailery to preparaty sprzedawane w formie rozpylaczy, co jeszcze bardziej ułatwia nakładanie. Dzięki temu, że w swoim składzie zawierają one syntetyczne polimery i dużą dawkę składników nabłyszczających, lakier naszego samochodu znacznie zyska na wyglądzie, który usatysfakcjonuje każdego właściciela auta.

Za: Notka prasowa

Share.

About Author

1 komentarz

Leave A Reply