Po godz. 16 w sobotę policja przekazała, że sprawca tragicznego zdarzenia został zatrzymany.

„Policjanci KMP Gorzów Wielkopolski zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku w którym zginął 10-letni chłopiec” – przekazał w sobotę po godz. 16 policja na swoim profilu na portalu X.

Przypomnijmy że w tragicznym zdarzeniu w miejscowości Wawrów doszło do potrącenia śmiertelnego 10-latka przez kierowcę BMW, który następnie uciekł z miejsca wypadku. Policja Gorzowa Wielkopolskiego pilnie poszukuje sprawcy. Podinspektor Marcin Maludy, rzecznik policji, apeluje o pomoc świadków.

Do wypadku doszło się tuż przed północą w piątek (9 lutego), gdy grupa ludzi szykowała się na wyjazd na ferie do Zakopanego. Informację o tragedii pierwszy podał portal gorzowianin.com. Świadkowie opisują, że w momencie pakowania bagaży do autobusu, który miał zawieźć dzieci, szybko jadący samochód uderzył w 10-letniego chłopca, a kierowca bez zatrzymywania się uciekł w stronę Czechowa.

Mimo natychmiastowej interwencji służb ratunkowych, w tym policjantki i ratowników medycznych, chłopiec zmarł w szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim. Rodzice dziecka oraz uczestnicy wycieczki otrzymują wsparcie psychologiczne.

Share.

Leave A Reply