Zespół Abu Dhabi Total World Rally, który w dwóch pierwszych rundach nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC FIA) rywalizował z najlepszymi, potwierdził, że wystąpi w Rajdzie Portugalii (19–22 maja) oraz w Rajdzie Polski (1–3 lipca).

Po startach w Rajdzie Monte Carlo, a następnie w Rajdzie Szwecji zespół Abu Dhabi Total WRT zrobił sobie przerwę, opuszczając dwie rundy WRC rozgrywane na kontynencie amerykańskim. Do udziału w Rajdzie Portugalii zespół zgłosił trzy samochody, którymi wystartują załogi Kris Meeke / Paul Nagle, Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau oraz Khalid Al-Qassimi / Chris Patterson. W sezonie 2015 trasa rajdu powróciła do regionu Porto. Kris Meeke zajął w tej edycji imprezy czwarte miejsce, a Stéphane Lefebvre uplasował się w pierwszej piątce w kategorii WRC2.

W planach zespołu znajdują się szutrowe trasy Rajdu Polski, który odbędzie się sześć tygodni po Rajdzie Portugalii. Do Mikołajek przyjadą dwa samochody, w których zasiądą załogi Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau i Craig Breen / Scott Martin. Stéphane Lefebvre wystąpił w Rajdzie Polski także w ubiegłym sezonie, a w 2014 r. został zwycięzcą w kategorii FIA Junior. Craig Breen również miał okazję poznać polskie odcinki specjalne. W sezonie 2013 wystartował tam