Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową dla modelu Golf

0

Marka Volkswagen rozpoczyna wprowadzanie aktualizacji oprogramowania w pojazdach z silnikami EA 189. Pierwszym osobowym modelem Volkswagena, dla którego klienci już niedługo będą mogli ustalić termin wizyty w serwisie jest Golf TDI Blue Motion Technology (BMT) z silnikiem 2.0. W całej Europie do warsztatów zostanie zaproszonych około 15 tysięcy właścicieli tego modelu wyposażonego w mechaniczną skrzynię biegów. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne osobowe modele marki Volkswagen.

Podczas opracowywania środków technicznych priorytet miały rozwiązania najkorzystniejsze dla klientów. Samochody, których dotyczy akcja zostały podzielone na grupy i według tego podziału ich właściciele zapraszani są do autoryzowanych serwisów. Takie rozwiązanie zapewni maksymalną efektywność procesu wdrażania aktualizacji. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu planu działań przez KBA do klientów skierowano pismo, w którym poinformowano ich o akcji serwisowej. W kolejnym piśmie Volkswagen poprosi właścicieli aut, aby uzgodnili z wybranym przez siebie Partnerem Serwisowym Volkswagena termin wizyty. Takie pisma zostaną wkrótce wysłane do właścicieli Golfów 2.0 TDI BMT z silnikami EA189.

Dla Volkswagena działającego w ścisłym porozumieniu z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego najważniejszym celem jest, żeby zmiany techniczne nie miały wpływu na zużycie paliwa, osiągi czy też poziom hałasu emitowanego przez samochody, których dotyczy akcja. W wypadku Golfa 2.0 TDI BMT KBA potwierdziła, że ten cel został w pełni osiągnięty.

Volkswagen z całą mocą pracuje nad wdrażaniem środków technicznych i dokona aktualizacji we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłej współpracy z odpowiednimi urzędami. Volkswagen korzysta przy tym z obowiązującego w Europie prawa do wykonania niezbędnych czynności serwisowych. Stosowne środki techniczne zostaną wdrożone na koszt producenta. Ponadto w ramach akcji serwisowej klientom zostanie bezpłatnie zaoferowany odpowiedni zastępczy środek lokomocji.

Samochody, których dotyczy ta sprawa są bezpieczne i sprawne technicznie. Do czasu przeprowadzenia aktualizacji mogą w pełnym zakresie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wdrażanie niezbędnych czynności serwisowych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem działań i terminów ustalonym wspólnie z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego.

 

Źródło:Volkswagen

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *