Sportowe coupé Alpine powraca jako A110 Première Edition

0

• Wierne DNA marki Alpine – lekkość, zwrotność i radość z jazdy • Wszystkie dostępne egzemplarze nowego modelu Première Edition w cenie 58 500 euro zostały już zarezerwowane. Cena na rynku polskim wynosi 256 000 PLN • Zapowiadana jest seryjna produkcja A110

Alpine powraca jako A110 Première Edition, całkowicie odnowione, lekkie i eleganckie sportowe coupé. Wierne DNA marki Alpine, gwarantuje doskonałą zwrotność i przyjemność z jazdy, a jednocześnie komfort w codziennym użytkowaniu.

W dwuosobowym coupé z centralnie umieszczonym z tyłu silnikiem zastosowano aluminiową konstrukcję dla maksymalnego zmniejszenia masy oraz zaawansowane zawieszenie dwuwahaczowe. A110 Première Edition napędzane jest turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 1,8 litra rozwijającym moc 252 KM. Jak wszystkie Alpine ma napęd na tylne koła. Model został zaprojektowany i jest produkowany we Francji.

Edycja limitowana nowego A110 Première Edition w liczbie 1955 egzemplarzy to nawiązanie do roku pojawienia się modelu Alpine. Edycja została w całości zarezerwowana w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży. Wkrótce model A110 ma pojawić się w seryjnej produkcji. Po dwóch dekadach nieobecności na rynku A110 Première Edition jest symbolem odrodzenia Alpine. Alpine jest obecnie samodzielną jednostką biznesową w ramach Grupy Renault, która stworzyła ambitną, długoterminową strategię, odwołującą się do wizji i determinacji założyciela, Jeana Rédélé.

Marka Alpine znana jest nie tylko z bogatego dziedzictwa w tworzeniu zwrotnych, lekkich samochodów sportowych, doskonale radzących sobie na krętych górskich drogach, ale również z udziału w najważniejszych wyścigach międzynarodowych. Do największych osiągnięć należą tytuł rajdowego mistrza świata w 1973 roku oraz niekwestionowane zwycięstwo w wyścigach 24H Le Mans w 1978 roku.

Alpine startuje obecnie w międzynarodowych wyścigach wytrzymałościowych. Zwycięstwo w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych FIA w klasie LMP2 jest przykładem wielkich ambicji i zaangażowania w sporty motorowe.

Michael van der Sande, dyrektor zarządzający Alpine, mówi: – „Reaktywowanie modelu, który potrafi wzbudzać taką pasję to ogromny przywilej, ale też wielka odpowiedzialność. Pasja do Alpine jest żywa zarówno w Grupie Renault, jak też wśród entuzjastów samochodów sportowych. Od dawna zamierzaliśmy przywrócić markę Alpine. I teraz nadszedł ten czas.Nowe A110 Première Edition jest zbudowane zgodnie z tymi samymi założeniami, które zapewniły sukces Alpine w latach 60. i 70. Należą do nich kompaktowe rozmiary, niewielka masa i bardzo nisko umiejscowiony środek ciężkości w połączeniu z nowoczesnymi technologiami. Prowadzenie samochodu zarówno na zwykłych drogach, jak i na torze, jest absolutną przyjemnością. Samochód jest też wygodny w codziennej jeździe. Moją misją jest zapewnienie Alpine stałego miejsca w segmencie samochodów sportowych”.

Za: Renault

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *