SEAT Arona i Leon CUPRA R na Frankfurt Motor Show

0
Do targów Frankfurt Motor Show 2017 zostało jeszcze dziewięć dni, ale już we wtorek 12 września o godzinie 12:15, na konferencji prasowej SEAT-a, dowiemy się więcej na temat nowości producenta. Dziennikarze poznają bliżej m.in. crossovera Aronę, Leona CUPRA R oraz finałowe propozycje nazwy nowego SUV-a.

Wśród nowości zapowiedzianych przez Lucę de Meo, prezesa SEAT-a, pojawi się crossover Arona. SEAT ujawni także trzy finałowe propozycje nazwy swojego pierwszego, dużego SUV-a. O godz. 15:00 Wayne Griffiths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, i dr Matthias Rabe, wiceprzewodniczący ds. badań i rozwoju, przedstawią nowego Leona CUPRA R, a o godzinie 16:30 Ned Curic, wiceprezes ds. Alexa by Amazon, i dr Matthias Rabe będą mówić o nowym asystencie głosowym w ofercie SEAT-a – Alexa by Amazon.

Rekordowe wyniki
Dla SEAT-a to jeden z najbardziej dynamicznych okresów w historii. W ciągu ostatnich czterech lat marka zanotowała 30-procentowy przyrost realizacji zamówień, w zeszłym roku sprzedała prawie 410 000 pojazdów i osiągnęła zyski z działalności operacyjnej w wysokości 143 milionów euro – to najlepsze wyniki w jej historii.
Od stycznia do września 2017 roku SEAT sprzedał ponad 310 000 samochodów, co stanowi wzrost o ponad 13% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. To z kolei najlepszy rezultat od 2001 roku. Wzrost sprzedaży w 2017 roku odzwierciedlają wyniki finansowe SEAT-a za pierwsze półrocze. Zysk operacyjny producenta wzrósł o 40,9% w pierwszej połowie roku w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku, osiągając rekordową wartość 130 milionów euro. Jednocześnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku obroty wzrosły o 12,7% – do 5,054 mln euro.

Nowy SEAT Leon CUPRA R niewątpliwie przyciągnie uczestników odwiedzających stanowisko hiszpańskiego producenta na IAA 2017. Najsilniejszy samochód SEAT-a, do nabycia pod koniec tego roku, będzie jednocześnie najbardziej ekskluzywny i zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 799 sztuk.

Nowy SEAT Leon CUPRA R będzie dostępny z manualną skrzynią biegów (310 PS) lub DSG (300 PS) z sześcioma biegami oraz napędem na przednie koła.

Nadwozie wyróżnia się takimi detalami, jak wykonane z włókna węglowego przedni i tylny spoiler, poszerzenia nadkoli oraz tylny dyfuzor. Ponadto pojawiły się wykończenia w kolorze miedzianym, obejmujące obudowy lusterek wstecznych oraz obręcze kół, a przednia cześć auta zyskała bardziej wyrazisty charakter, dzięki nowym elementom dookoła wlotów powietrza w zderzaku.
Właściciele nowego Leona CUPRA R będą mogli cieszyć się z wnętrza, w którym pojawiły się elementy z włókna węglowego i w kolorze miedzianym, jak również z kierownicy i drążka zmiany biegów obszytych Alcantarą. Nowy Leon Cupra R otrzyma także kilka wyjątkowych dodatków. Inżynierowie hiszpańskiej marki zmienili kąt pochylenia przednich kół i sposób dostrojenia adaptacyjnego zawieszenia DCC (Dynamic Chasis Control), a także zastosowali układ hamulcowy renomowanej firmy Brembo. Pojawił się również nowy układ wydechowy o wyjątkowym, sportowym brzmieniu, zarezerwowanym dla 799 najbardziej wymagających kierowców, jacy skuszą się na nowego Leona Cupra R.
Nowy model pojawi się w trzech kolorach: Midnight Black, Pyrenees Grey (bez dodatkowych kosztów) i w ekskluzywnym Matte Grey.

Źródło:Seat

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *