WILLIAMS MARTINI RACING ogłosił, że Robert Kubica będzie ich kierowcą rezerwowym i rozwojowym  w sezonie 2018/19 Forumły 1.

Powrót Roberta do Formuły 1 obejmował kilka testów z udziałem Williamsa w drugiej połowie zeszłego roku, a także test opony Abu Dhabi Pirelli na zakończenie sezonu 2017. W tym roku będzie miał szczególnie aktywną rolę w zespole, m.in. udział w testach przed sezonem w Barcelonie, testy w sezonie, a także wzięcie udziału w wielu weekendowych sesjach treningowych.

Robert Kubica powiedział: „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że dołączam do zespołu Williams jako oficjalnego kierowcy rezerwy i rozwoju w tym sezonie. Czuję się w najlepszej formie fizycznej, w jakiej kiedykolwiek byłem, ale dużo pracy zajęło mi dotarcie tam, gdzie jestem teraz, więc chciałbym podziękować Williamsowi za możliwości, które mi dali do tej pory i za wiarę we mnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyłem się, że mogłem wrócić do Formuły 1 i teraz nie mogę się doczekać współpracy z zespołem technicznym Williamsa, zarówno w fabryce, jak i na torze, aby naprawdę pomóc w opracowaniu FW41. Moim ostatecznym celem pozostaje wyścigi w Formule 1 i jest to kolejny ważny krok w tym kierunku: nie mogę się doczekać, aby zacząć. „

Claire Williams, zastępca szefa zespołu, powiedziała: „Z przyjemnością ogłaszam, że Robert dołączy do Williamsa jako nasz rezerwowy i rozwojowy kierowca w sezonie 2018. Wszyscy w Williamsie byli pod ogromnym wrażeniem tego, co osiągnął i jest to wielki kredyt dla jego siły charakteru i zaangażowania w powrót do Formuły 1. Cieszymy się, że kontynuujemy naszą współpracę z Robertem i cieszymy się na współpracę z nim w nadchodzącym sezonie. „

Paddy Lowe, dyrektor techniczny, dodał: „Przede wszystkim chcielibyśmy pogratulować Robertowi tego, co dotychczas osiągnął. Przezwyciężenie kontuzji, powrót do sprawności fizycznej i ponowne prowadzenie samochodu Formuły 1 to niezwykłe osiągnięcie. Przewidujemy, że Robert wniesie duży techniczny wkład do zespołu, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w testowaniu  na torach, pracy symulatora i wsparcia dla kierowców wyścigowych i inżynierów w każdym wyścigu. Jest kierowcą, którego podziwiałem od wielu lat i osobiście cieszę się, że mogę z nim współpracować w związku z Mistrzostwami 2018 „.

 

Źródło: Williams Martini Racing

Share.

About Author

Leave A Reply