Prezentacja w Turynie jubileuszowego znaczka pocztowego z Fiatem 500

0

W dniu 60. urodzin modelu, w siedzibie Ww Turynie właśnie zakończyła się ceremonia opatrzenia stemplem pocztowym nowego, jubileuszowego znaczka poświęconego Fiatowi 500. Wydarzenie odbyło się w obecności Ivana Scalfarotto włoskiego Ministra Rozwoju, Giovanniego Accusaniego, szefa Wydziału Usług Filatelistycznych Poczty Włoskiej, Ivo Planety, kierownika operacyjnego Instytutu Poligraficznego i Mennicy Państwowej, Alfredo Altavilli, dyrektora operacyjnego Koncernu FCA region EMEA i Oliviera François, szefa marki Fiat oraz marketingu FCA.

Ten kolekcjonerski znaczek wyprodukowany w liczbie 1 000 000 egzemplarzy i dostępny w sprzedaży już od dziś, sławi model, który tworzył światową historię motoryzacji. Znaczek o wartości 0,95 euro drukowany jest przez Officina Carte Valori Instytutu Poligraficznego i Mennicy Państwowej i ukazuje charakterystycznego zabytkowego Fiata 500 „na tle” nie mniej sławnej współczesnej wersji Fiata 500.
Tło znaczka jest granatowe z trójkolorową wstęgą w kolorach włoskiej flagi w pobliżu górnej krawędzi i obramowującą daty 1957-2017 i napisem „Fiat Nuova 500″ zapisanym taką samą czcionką, jak na plakatach reklamowych z 1957 roku.
Jest to prawdziwe dzieło sztuki w miniaturze, sławiące ten nieduży samochód, który spełnił wielkie marzenia o mobilności i wolności.

Fiat 500 był z pewnością objawieniem włoskiego wzornictwa, ale przede wszystkim samochodem, który poprawił codzienne życie milionów osób. Towarzyszył ożywieniu gospodarczemu, zmotoryzował Włochy, a później eksportowany był na cały świat, do tego stopnia, że dzisiaj 80% „500″ sprzedawanych jest poza Włochami, a samochód jest liderem w Europie pod względem sprzedaży, zajmując pierwsze miejsce w 8 krajach i miejsce na podium w 6 innych.

Jest to wyjątkowy sposób uczczenia urodzin tego modelu, właśnie w zakładzie Mirafiori, w którym „500″ była produkowana w 1957 roku. Od tamtej pory, przez 60 lat Fiat 500 stał się prawdziwą ikoną, dzięki swojej funkcjonalności, innowacyjności i technologii, odzwierciedlonych w niepowtarzalnej linii nadwozia i wszechstronności wykorzystania. Zadomowiona na stałe w zbiorowej wyobraźni, obdarzona wyrazistym charakterem „500″, przez kilkadziesiąt lat stanowiła wzór dla projektantów, wywierając wpływ i określając kształt oraz wyposażenie nowoczesnych samochodów użytkowych.
W 2007 roku Fiat 500 odegrał główną rolę w kolejnym etapie o ważnym znaczeniu kulturowym dla całego motoryzacyjnego świata i dzięki ewolucji technologicznej i formalnej model osiągnął światowy sukces. Jest to niezwykle wartościowe dziedzictwo, jakim niewielu producentów samochodów może się poszczycić.

Mając na koncie 60-letnią historię, „500″ przygotowuje się do kolejnej długiej podróży, jako symbol włoskiego stylu. Tak wyrazista ikona skazana jest na coraz bardziej rosnącą popularność i sukces na całym świecie oraz wieczną aktualność, dzięki swoim kolejnym odsłonom i seriom specjalnym, które z biegiem lat wzbogacają gamę modelu.

Za: FCA

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *