Junior Porsche Matt Campbell (Australia/Fach Auto Tech) odniósł zdecydowane zwycięstwo za kierownicą Porsche 911 GT3 na austriackim Red Bull Ringu. 22-latek, tegoroczny debiutant w pucharze Porsche Mobil 1 Supercup, prowadził od startu aż do mety. Czwartą rundę wygrał na oczach swojej rodziny, która przyjechała zobaczyć go aż z ojczystej Australii. „Jestem naprawdę szczęśliwy. Jeśli mam być szczery, mijając linię mety poczułem pewną ulgę. Gdy startujesz z pole position, wiadomo: chcesz wygrać. Udało mi się i bardzo się cieszę” – powiedział Campbell. Drugie miejsce przypadło aktualnemu liderowi pucharu, Michaelowi Ammermüllerowi (Niemcy/Lechner MSG Racing Team). Jako trzeci do mety dotarł Dylan Pereira z Luksemburga (Lechner Racing Middle East) – to jego najlepszy jak dotąd wynik w pucharze Porsche Mobil 1 Supercup.

W kwalifikacjach Campbell wykręcił najlepszy czas okrążenia spośród liczącej 32 samochody stawki pucharu. Po piorunującym starcie obronił czołową pozycję i natychmiast zaczął zwiększać przewagę nad kolejnymi zawodnikami – i tak aż do mety. Nawet podczas krótkiej fazy samochodu bezpieczeństwa, spowodowanej uszkodzeniami jednego z aut, zawodnik zachował zimną krew. Za nim przez ponad 16 okrążeń toru o długości 4,326 km toczyła się walka o kolejne miejsca.

Startujący z drugiego miejsca Mattia Drudi (Włochy/Dinamic Motorsport) utrzymał swoją pozycję przez 13 okrążeń. W ślad za nim podążały 485-konne Porsche 911 Ammermüllera i Pereiry. Gdy Drudi stracił nieco tempa, rywale postanowili skorzystać z okazji i go wyprzedzić. „Mattia Drudi pod koniec zaczął jechać wolniej. Gdy popełnił błąd, wyprzedziłem go. Wygrałem trzy ostatnie wyścigi, a teraz dojechałem jako drugi. Cieszę się ze swojego wyniku” – zadeklarował Ammermüller, doświadczony kierowca Porsche. Także Pereira jest zadowolony ze swojego trofeum: „Moje marzenie się spełniło – zdobyłem miejsce na podium. Daje mi to wspaniałą motywację na przyszłość. Chwilami byłem nawet szybszy od Michaela Ammermüllera, nie mogłem jednak znaleźć sposobu, by go wyprzedzić. Jak dla mnie takie wyniki mogą trafiać się częściej”. Drudi ostatecznie zakończył wyścig na czwartym miejscu.

Siódmy w kwalifikacjach Junior Porsche Dennis Olsen (Norwegia/Walter Lechner Racing Team) w wyścigu wywalczył piąte miejsce. „Próbowałem wszystkiego, ale nie mogłem zdziałać więcej. Josh Webster i ja stoczyliśmy ciężki bój i na szczęście udało mi się wyprzedzić go na ostatnim okrążeniu. Teraz patrzę w przyszłość. W następnym tygodniu czeka nas wyścig na torze Silverstone i chciałbym znowu zaatakować”. Za Olsenem, na szóstej pozycji, uplasował się Josh Webster (Wielka Brytania/Fach Auto Tech). Najlepszym kierowcą amatorem był Norweg Roar Lindland (MRS Cup-Racing) przed Edigio Perfettim (Holandia/MOMO-Megatron Team Partrax) i Philippem Sagerem (Austria/MRS Cup-Racing).

Po czterech z jedenastu wyścigów Ammermüller zachował pozycję lidera klasyfikacji pucharu z wynikiem 78 pkt. Drugi jest Olsen (64 pkt.), a trzeci Campbell, który awansował dzięki swojej wygranej. W osobnej tabeli debiutantów Olsen prowadzi przed Campbellem. Pierwsze miejsce wśród amatorów zajmuje Lindland.

W nowo utworzonej Lidze Narodów prowadzą Niemcy (78 pkt.) przed Norwegią (64 pkt.) i Australią (60 pkt.).

Piąta runda Porsche Mobil 1 Supercup odbędzie się w dniach 14-16 lipca na brytyjskim torze Silverstone. Pięciu weteranów Supercup będzie ścigać się na ojczystej ziemi. Daniel Cammish z Leeds, Josh Webster z Stowmarket i Paul Rees z Oxfordu rywalizują w barwach zespołu MOMO-Megatron Team Partrax, a Tom Sharp (Surrey) oraz Marc Radcliffe (Rufford) reprezentują ekipę British IDL Racing. Ryan Cullen urodził się w Wielkiej Brytanii, ale punkty w Lidze Narodów zdobywa dla Irlandii.

Wyniki wyścigu w Spielbergu
1. Matt Campbell (Australia/Fach Auto Tech)
2. Michael Ammermüller (Niemcy/Lechner MSG Racing Team)
3. Dylan Pereira (Luksemburg/Lechner Racing Middle East)
4. Mattia Drudi (Włochy/Dinamic Motorsport)
5. Dennis Olsen (Norwegia/Walter Lechner Racing Team)
6. Josh Webster (Wielka Brytania/Fach Auto Tech)
7. Robert Lukas (Polska/Olimp Racing)
8. Daniel Cammish (Wielka Brytania/Lechner MSG Racing Team)

Klasyfikacja generalna
1. Michael Ammermüller (Niemcy/Lechner MSG Racing Team), 78 punktów
2. Dennis Olsen (Norwegia/Walter Lechner Racing Team), 64 punkty
3. Matt Campbell (Australia/Fach Auto Tech), 60 punktów

Za: Porsche

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *