Peugeot Polska partnerem zawodów Red Bull 111 Megawatt

0

Marka PEUGEOT od zawsze kojarzona jest ze sportem i cały czas umacnia swoją pozycję w tym obszarze. Na początku tego roku potwierdziła swoją klasę, kiedy Peugeot 2008 DKR odniósł spektakularne zwycięstwo w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar. W przyszłym roku wystartuje z nowym modelem Peugeot 3008 DKR stworzonym na bazie SUV-a 3008, który zadebiutuje 1 października na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu.

Na polskim rynku PEUGEOT również angażuje się w wydarzenia sportowe, będąc chociażby od 2012 roku sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej, między innymi na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.
W tym roku marka PEUGEOT była również sponsorem strategicznym prestiżowego wydarzenia sportowego w Polsce – kolejnej edycji Garmin Iron Triathlon.
Teraz z kolei została partnerem innego, emocjonującego wydarzenia: 3. edycji zawodów Red Bull 111 Megawatt.
Współpraca z firmą Red Bull została zapoczątkowana przez Peugeot na arenie międzynarodowej już w 2013 roku, przy okazji kultowego wyścigu Pikes Peak i jest kontynuowana przy dwóch kluczowych dla marki Peugeot projektach sportowych: rajdach terenowych, w których Red Bull jest partnerem Teamu Peugeot Total startującego na modelu Peugeot 2008 DKR, a wkrótce na Peugeot 3008 DKR oraz Teamu Peugeot Hansen i 208 WRX startującego w Mistrzostwach Świata WRX (rallycross).

Red Bull 111 Megawatt to: 1000 motocykli na starcie, pokaz akrobacji lotniczych i freestyle motocross. Zawody odbędą się już w najbliższy weekend 17-18 września i dostarczą bez wątpienia niezapomnianych emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom.
Kiedy na trasie rywalizować będzie kilkuset zawodników, nad nimi podniebne, zapierające dech ewolucje wykona pilot Łukasz Czepiela. Popis swoich umiejętności da również międzynarodowa ekipa FMX 4 Ever. To tylko część atrakcji, których w tym roku doświadczyć będzie można na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.
„Miejmy nadzieję, że w myśl powiedzenia do trzech razy sztuka, trzecia edycja przebije poprzednie dwie i będziemy mieli jeszcze ciekawsze zawody” – zapowiada Bartek Obłucki, dyrektor sportowy Red Bull 111 Megawatt – „Przygotowania idą pełną parą, można powiedzieć, że na kopalni wszystko już wrze. Chcemy, by uczestnicy mogli sprawdzić się w takim terenie, na takich przeszkodach na jakich nie mają możliwości jeździć na co dzień”.

To właśnie urozmaicona trasa, w części wykorzystująca naturalne przeszkody, ale i specjalnie zbudowany tor, to argumenty które sprawiły, że lista startowa zapełniła się błyskawicznie. Co więcej – impreza mimo swojej krótkiej historii już zyskała miano kultowej, zajmując obowiązkową pozycję w kalendarzu polskich i zagranicznych riderów. W Kleszczowie spodziewać się można zawodników z 18 krajów (m.in. Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii USA, a nawet RPA). Swoją obecność potwierdzili także najlepsi zawodnicy w branży: Tadek Błażusiak, Jonny Walker, Graham Jarvis, Manuel Lettenbichler czy Alfredo Gomez. To jedyna w Polsce okazja, aby wystartować z nimi w jednym wyścigu czy zobaczyć jak panują nad motocyklami.
To, co można zrobić ze swoją maszyną pokaże także międzynarodowa grupa freestyle motocross. Triki na motocyklach crossowych, wykonywane 12 metrów nad ziemią i loty na odległość ponad 21 metrów, publiczność będzie mogła podziwiać trzykrotnie podczas finałowego dnia zawodów (niedziela). Show wykona legendarny zespół FMX 4 Ever, w składzie: Nick Franklin (NZL), Martin Koren (CZE), Julien Vanstippen (BEL), Radek Bilek (CZE), Zdenek Fusek (CZE).
Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w południe, nad terenem imprezy, partner wydarzenia – Red Bull MOBILE – przygotowuje pokaz akrobacji lotniczej. W samolocie Extra 300 zaprezentuje się Łukasz Czepiela, jedyny Polak występujący w prestiżowych zawodach – Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race. Dwa tygodnie temu, podczas przystanku serii w Niemczech, Czepiela uplasował się na drugim stopniu podium.
Polskie zawody zostaną uwiecznione w międzynarodowym, 26-minutowym dokumencie. Film będzie można bezpłatnie oglądać na stronie www.redbull.tv 24 września 2016 r.
Informacje organizacyjne i relacje z poprzednich edycji znajdują się na stronie: www.redbull.pl/111megawatt

PEUGEOT przygotowuje dla uczestników atrakcję – miasteczko PEUGEOT, w którym zaprezentowane zostaną najnowsze modele osobowe, przykłady zabudów oraz przepiękny zabytkowy Camper J7.
Do dyspozycji zawodników PEUGEOT przekazał trzy samochody: dwa 508 RXH oraz 5008.

Plan zawodów:

SOBOTA, 17 WRZEŚNIA 2016 r.
11.00 – otwarcie terenu imprezy
12.00 – start kwalifikacji
13.00 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)

NIEDZIELA, 18 WRZEŚNIA 2016 r.
11.00 – otwarcie terenu imprezy
12.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
12.40 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)
13.11 – START WYŚCIGU FINAŁOWEGO

15.30 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
17.11 – zakończenie wyścigu
17.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever

Wejście na teren dla kibiców: Kleszczów, okolice ulicy Bocznej.
Zdjęcia / video związane z uczestnikami, zawodami i Światową Serią Hard Enduro można bezpłatnie pobierać z serwisu mediowego Red Bull Content Pool; bezpośredni link: https://bit.ly/2af0I9S

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *