Nowego Mégane R.S. po raz pierwszy zobaczymy na Grand Prix Monaco

0

firma Renault wybrała Grand Prix F1 w Monako do zaprezentowania Nowego Mégane R.S., który poprowadzi Nico Hülkenberg. Naklejki w kolorze żółtym
i czarnym zgodnie z nową stylistyką Renault Sport podkreślają zdecydowaną i niezwykle sportową linię nowego modelu. „Nie ma lepszego i bardziej symbolicznego wydarzenia niż 40-lecie Renault w F1, aby zaprezentować Nowego Mégane R.S. po raz pierwszy” – wyjaśnia Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Cars. Kierowca F1, Nico Hülkenberg od początku jest entuzjastycznie nastawiony. – Renault Sport zdecydowanie poprawił osiągi samochodu. Testowałem Nowego Mégane R.S. podczas prac rozwojowych i już po przejechaniu pierwszego okrążenia doceniłem doskonały układ jezdny. Co za przyjemność jechać nim dzisiaj po legendarnym torze w Monako!.
Od momentu powstania pierwszego modelu Mégane R.S. w 2004 roku cel jest zawsze taki sam – zaszczepienie zamiłowania do sportów samochodowych i spowodowanie, żeby technologia stosowana w samochodach wyścigowych stała się dostępna dla wszystkich.
W dziedzinie aerodynamiki, niezawodności, trzymania się drogi i osiągów zespoły inżynierów po raz kolejny przesunęły granice możliwości i zastosowały w Nowym Mégane R.S. najlepsze technologie z F1. Naszym celem jest, aby Nowy Mégane R.S. stał się nowym wzorcem dla kompaktowych samochodów sportowych! Chcemy też sprostać oczekiwaniom naszych klientów i dlatego wprowadzamy ofertę dwóch skrzyń biegów: ręczną i automatyczną dwusprzęgłową EDC – powiedział Patrice Ratti.

Premiera Mégane R.S. odbędzie się podczas najbliższego Salonu Samochodowego we Frankfurcie 12 września, a jego sprzedaż jest zaplanowana już od 1 kwartału 2018 roku.
https://www.facebook.com/RenaultSport/
https://www.renaultsport.com

Źródło: Renault

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *