Po rundzie otwarcia niemieckich Mistrzostw ADAC F4 Abarth mamy już dwóch zwycięzców, Australijczyka Joey’go Mawsona i Niemca Micka Schumachera, startujących w trzech wyścigach zorganizowanych w ostatni weekend na torze Oschersleben.

Na szczycie klasyfikacji niemieckich Mistrzostw znajduje się Mawson, a zaraz po nim młody Schumacher, który zaliczył już trzy zwycięstwa w tym sezonie: dwa w pierwszych wyścigach włoskich Mistrzostw F4 Abarth i jedno w Niemczech. Schumacher jest obecnie na pierwszym miejscu w ogólnej klasyfikacji włoskiej.

Bolid serii F4 ADAC napędzany silnikiem Abarth T-Jet mocy 160 KM zwycięża, wzbudzając podziw wśród ponad 40 kierowców biorących udział zarówno we włoskiej, jak i niemieckiej edycji Mistrzostw. Ten sukces zmusza organizatorów do przeprowadzenia większej ilości rund, aby umożliwić każdemu zdobycie tak bezcennego doświadczenia wyścigowego.

Na torze Oschersleben pokazał swoje umiejętności Australijczyk Mawson, który zwyciężył pierwsze dwa wyścigi i przyjechał, jako drugi w trzecim wyścigu, którego zwycięzcą został Schumacher, który zdobył dwa czwarte miejsca w Zawodach 1 i w Zawodach 2.

Kolejna runda niemieckich Mistrzostw F4 ADAC Abarth odbywać się będzie od piątku, 29 kwietnia do niedzieli 1 maja na torze Sachsenring. We Włoszech, druga seria Mistrzostw rozgrywać się będzie od 6 do 8 maja na torze Adria.

Źródło: Abarth