Niecodzienny hołd złożony SEAT-owi Ateca: auto z piasku!

0
26 ton piasku wykorzystał hiszpański artysta Sergi Ramírez do stworzenia… rzeźby SEAT-a Ateca. Nowy model marki wykonany z niecodziennego materiału pojawił się na terminalu barcelońskiego lotniska El Prat. Rzeźbę pierwszego SUV-a SEAT-a naturalnych rozmiarów można oglądać do końca października.

– Naszym celem było oddanie dynamiki barcelońskiego designu – mówi Susanne Franz, Menedżer ds. Globalnego Marketingu marki SEAT. El Prat to jedno z dziesięciu najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Wybraliśmy je nieprzypadkowo, bo nie tylko prezentujemy samochód szerokiej publiczności, ale i podkreślamy powiązanie marki z Barceloną – miastem, w którym powstał SEAT Ateca – dodaje.

– Stworzenie piaskowego modelu SEAT-a Ateca to ciekawe nawiązanie zarówno do świata motoryzacji, jak i samej Barcelony – dodaje Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR marki SEAT.

– Zanim bowiem powstanie realne auto, projektanci tworzą jego model w glinie. Wykorzystanie do rzeźby morskiego piasku symbolizuje natomiast Barcelonetę, najpiękniejszą z plaż stolicy Katalonii. Sztuka tworzenia rzeźb z piasku jest w Barcelonie bardzo żywa i popularna – stąd nietuzinkowy pomysł oddania w ten sposób hołdu najważniejszej premierze motoryzacyjnej roku.

Sergi Ramírez to artysta specjalizujący się w tworzeniu rzeźb z piasku – zajmuje się tym od 30 lat, a jego dzieła były wielokrotnie nagradzane. Hiszpan zdobył główną nagrodę w trzeciej i czwartej edycji zawodów na Gran Canarii, drugie miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Rzeźb Piaskowych w chińskim Zhoushan i trzecie miejsce na festiwalu Tranum Strand w Danii.

Wyrazisty styl oraz połączenie dynamiki i funkcjonalności to charakterystyczne cechy aut SEAT-a. Ateca jest równie mocno zakorzeniona w tym wizerunku. To auto kompletne, oddające swoją rzeźbą wyrazisty i nowoczesny charakter Barcelony – energię tętniącego życiem miasta, inspirujące barwy oraz niepowtarzalną dynamikę.

Źródło:Seat

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *