Mitsubishi Eclipse Cross z maksymalną 5-gwiazdkową ocenę w testach EURO NCAP

0

Nowy model marki, Eclipse Cross SUV Coupe otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych, co potwierdza bardzo wysoki, wszechstronny poziom bezpieczeństwa, którym charakteryzuje się ten samochód.

Ocena 97% pod względem bezpieczeństwa dorosłych pasażerów
Ocena 80% pod względem bezpieczeństwa pieszych przy zderzeniu z samochodem

Wysoki poziom bezpieczeństwa to jeden z podstawowych atutów Mitsubishi Eclipse Cross. Obecnie opinia ta znalazła wymierne potwierdzenie w postaci wysokich ocen w testach zderzeniowych, przyznanych w kategorii „Mniejszych samochodów terenowych”: nowe Mitsubishi uzyskało ocenę 97 proc. w kategorii bezpieczeństwa dorosłych pasażerów oraz notę 80 proc. pod względem bezpieczeństwa osób pieszych w przypadku zderzenia z samochodem.

5 gwiazdek Euro NCAP dla Mitsubishi Eclipse Cross

Bardzo wysoko oceniono także będący nowością system zapobiegający kolizjom (Forward Collision Mitigation), w który wyposażony jest nowy SUV Coupe marki Mitsubishi. System udowodnił swoją skuteczność, dzięki której – podczas wszystkich przeprowadzanych prób i przy wszystkich badanych prędkościach – albo całkowicie udawało się uniknąć najechania na przeszkodę, albo negatywne skutki kolizji zostały bardzo znacznie ograniczone.

W podsumowaniu stwierdzono, że Mitsubishi Eclipse Cross zdobył maksymalną liczbę punktów w wielu próbach i testach przeprowadzanych w ramach programu badań Euro NCAP, co zaowocowało maksymalna oceną 5 gwiazdek według klasyfikacji Euro NCAP.

SUV Eclipse Cross jest pierwszym modelem nowej generacji samochodów, które Mitsubishi Motor wprowadza na rynek. Drapieżny wygląd i dynamiczna sylwetka stanowią doskonałą oprawę dla koncepcji SUV-a i rozwiązań w zakresie napędu 4WD, z których słynie marka Mitsubishi. Wysyłka nowego kompaktowego SUV-a Eclipse Cross na rynek europejski rozpoczęła się 3 października 2017 r. Docelowo nowy model będzie oferowany na około 80 rynkach świata, w tym także w Australii, Ameryce Północnej i macierzystej Japonii. Przewiduje się, że bieżącym roku fiskalnym (kończącym się 30 marca 2018 roku) na rynek trafi około 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu.

Za: Mitsubishi

Share.

About Author

Leave A Reply

Wprowadź CAPTCHA - chcemy wiedzieć, że nie jesteś botem *